زنجان

جلسه شورای سیاستگذاری، پشتیبانی و هماهنگی فعالیت‌های مهدوی استان زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان زنجان، در ابتدای جلسه حجت الاسلام یوسفی مدیر این بنیاد در استان، گزارش مختصری از فعالیت های بنیاد در سال گذشته و سال ۱۴۰۱ را به شرح ذیل ارائه نمود:

برگزاری دوره‌های مقدماتی و تکمیلی و تربیت مربی با استفاده از ظرفیت اساتید مجرب حوزه‌های علمیه شهر زنجان و مرکز تخصصی مهدویت قم.

محوریت در هماهنگی، پشتیبانی و برگزاری گسترده جشن‌های اعیاد ۹ربیع و نیمه شعبان در سطح استان با همکاری یکصد گروه از مساجد، تکایا، هیئات و موسسات مردمی شاخص استان.

تولید برنامه های متنوع و موثر رادیویی، تلوزیونی و فضای مجازی با همکاری صدا و سیمای مرکز استان، از جمله برنامه‌ تلویزیونی جان جانان و ۱۰۰ قسمت برنامه رادیویی با موضوع مهدویت که در حال حاضر بصورت روزانه و هفتگی از رادیو و تلوزیون استان پخش می‌شود.همچنین پخش هفتگی سری برنامه‌های رادیو مهدویت تولید بنیاد مرکز از از صدای مرکز زنجان و…

در ادامه جلسه آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه در خصوص بحث های مطرح شده نکاتی را ایراد و تاکید کرد: در ترویج و آموزش معارف مهدوی در میان نسل نو در مدارس و مساجد و دانشگاه‌ها و بسیج دانش آموزی و دانشجویی به مراتب بیشتر اهمیت دهید. جنگ تمام نشده است و امروز عرصه جهاد تبیین است ، لذا بهترین نیروهایی که باید روی آن ها سرمایه گذاری شود دانش آموزان و دانشجویان بسیجی و مسجدی هستند . توصیه بنده بر شما این است که همکاری های لازم را جهت تقویت این معارف در میان دانش آموزان و نوجوانان و مدارس با آموزش و پرورش داشته باشید.

سپس هر‌ یک از حاضرین به بررسی و ارائه پیشنهادهایی در راستای صحبت های صورت گرفته و بحث پیرامون تبیین معارف مهدوی و نقش هریک از دستگاه ها برای پرشورتر شدن برنامه ها علی الخصوص جشن های نیمه ی شعبان پرداختند. و بر این اساس مصوب گردید با همکاری همه ارگان های فرهنگی استان اقدامات آموزشی، ترویجی ، و تبلیغی برنامه ریزی شده در بنیاد استان به صورت جدی پشتیبانی و اجرایی شود.

در پایان جلسه آقای کاشی معاون نظارت و هماهنگی امور استان‌های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) کشور با ارائه پیشنهادهایی، نکاتی را در جهت تقویت فعالیت‌ها متذکر شده و با معرفی بنیاد به عنوان یک جریان مردمی که سال‌هاست با پیشنهاد آیت الله قرائتی و جمعی از شخصیت های فرهنگی شکل گرفته، گزارش مختصری از فعالیت های بنیاد مرکز ارائه کرد و افزود ضرورت دارد که مسائل مربوط به مهدویت مردمی سازی شود. همچنین باید توجه داشت که کار فرهنگی مؤثر باید تقاضا ایجاد کند و تنها مبتنی بر عرضه‌ی محصول و ارائه گزارش نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا