اخبارسیستان و بلوچستان

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) سیستان و بلوچستان: مدیر و معاون فرهنگی ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) روز سه شنبه بیست و چهارم مرداد ماه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان دیدار و تشکیل جلسه دادند.

در این جلسه شهرکی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با خیل عظیمی از هنرمندان مرتبط است. تأثیر هنر در مسائل اعتقادی بر کسی پوشیده نیست زیرا هنر با دل سر و کار دارد و از این جهت در همه جا حرف اول را می زند.

شهرکی بیان داشت: دل نقطه اتصال به حضرت حق است، هنر و هنرمند می تواند در جامعه تأثیر بگذارد و جامعه را آماده پذیرش امام زمان(عج) بکند. هنر، جامعه را به سوی پاکی – ایثار- وحدت و همدلی سوق می دهد.

وی افزود: به قول حضرت آیت الله جوادی عاملی هر چیز زکاتی دارد. زکات مال و همچنین علم مشخص است، زکات هنر این است که در راه خدا استفاده شود.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) اظهار داشت: انتظار ما این است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از این موهبت الهی یعنی هنر در ترویج معارف مهدوی به خوبی استفاده نماید.

سپس دکتر سرگزی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: تمام ظرفیت ارشاد اسلامی باید در خدمت مهدویت باشد، نه یک قسمت و یا دو قسمت آن.

وی گفت: ما خودمان با همین تفکر بزرگ شده ایم و در دوره ای که در صدا و سیما مسئولیت داشتم این کار را دنبال نمودم تا در همه برنامه ها رد پای مهدویت باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: محفل شعر انتظار و کرسی تلاوت قرآن را بصورت حضوری قوی تر از سنوات گذشته برگزار خواهیم نمود. همچنین مسابقه محتوی فرهنگی را در فضای مجازی برگزار می کنیم.

سرگزی گفت: در مورد مشارکت در برگزاری همایش ملی مهدویت محور وحدت در مذاهب اسلامی نیز از سال گذشته بیشتر مشارکت خواهیم نمود.
دیدار مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان

دیدار مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا