اخباریزد

جلسه هیئت اندیشه ورزان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد برگزار شد

در راستای بررسی، تهیه و تولید محتوای طرح روشنا جلسه هیئت اندیشه ورزان در روز سه شنبه بیست و پنج مهرماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، جلسه هیئت اندیشه ورزان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد در روز سه شنبه بیست و پنج مهرماه با حضور محمود رستگاری مدیر بنیاد استان، حمید رستگاری معاون آموزش بنیاد و سید محمد حسینی مدیر بنیاد فرهنگی امامت و جمعی از همکاران در محل بنیاد برگزار شد.

محمود رستگاری به معرفی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) و وظایف بنیاد پرداخت و مهمترین رسالت بنیاد را سیاستگذاری فعالیت‌های مهدوی برشمرد.

رستگاری گفت: یکی از اصلی ترین وظایف ما، رفع دغدغه های مقام معظم رهبری در مسائل فرهنگی و اجتماعی است که با توجه به تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر در باب موضوع فرزندآوری و افزایش جمعیت، تصمیم گرفتیم در این حوزه ورود کنیم.

وی اظهار کرد: طی دو دهه اخیر ایران با چالش کاهش باروری روبرو شده است، این روند کاهشی در طول تاریخ کشور بی‌سابقه بوده و باعث شده که ایران سریع‌ترین روند کاهش نرخ باروری در تاریخ جهان را به خود اختصاص دهد.

مدیر بنیاد استان ضمن اشاره به مشوق های مالی در حمایت از فرزندآوری، تاکید کرد: متاسفانه در حوزه فرزند آوری به بعد فرهنگی و فرهنگ‌ سازی آن، در دستگاه های اجرایی کمتر توجه شده است و می‌تواند آسیب هایی را هم به دنبال داشته باشد.

محمود رستگاری گفت: این بنیاد در راستای تحقق هر چه بیشتر این فریضه الهی، طرحی را تحت عنوان روشنا طراحی کرده است و امیدواریم به لطف و عنایت الهی و همکاری دستگاه های اجرایی گام مهمی در موضوع فرزندآوری و تربیت نسل صالح منتظر برای یاری امام عصر(عج) برداریم.

سید محمد حسینی مدیر بنیاد فرهنگی امامت ضمن تشکر از دغدغه مندی بنیاد استان یزد و طراحی این طرح، گفت: بنیاد فرهنگی امامت تمام تلاش خود را در راستای تولید محتوا آموزشی و معرفتی این طرح با استفاده از اساتید برتر و صاحب نظران حوزه‌ی مشاوره، روانشناسی و فقه و اصول خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا