اخبارالبرز

بنیاد استان البرز در آستانه برگزاری پنجمین دوره آموزشی طلیعه ظهور

حجت الاسلام عسکری مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز گفت: یکی از اهداف بنیاد البرز جهت برگزاری این دوره ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت درسطح استان و همچنین تربیت نیروی فعال و متخصص در عرصه مهدویت به عنوان مربی ومدرس مهدویت میباشد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز، مصاحبه پنجمین دوره تربیت مربی معارف مهدویت در استان البرز با حضور حجت الاسلام والمسلمین عسکری مدیر بنیاد استان از ابتدای آذرماه شروع و ادامه دارد که تاکنون حدود ۱۵۰ نفر از فعالان مهدویت استان شامل دانشگاهیان، معلمین، مبلغین سطح استان، روحانیون و طلاب خواهر و برادر در آن شرکت داشته اند.

حجت الاسلام عسکری مدیر بنیاد استان در مصاحبه با روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز، اهداف و مراحل این دوره را اینگونه بیان کرد: از اهداف بنیاد البرز جهت برگزاری این دوره ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت در سطح استان و همچنین تربیت نیروی فعال و متخصص در عرصه مهدویت به عنوان مربی و مدرس مهدویت است.بنیاد البرز در آستانه برگزاری پنجمین دوره آموزشی طلیعه ظهور میباشد

وی گفت: شرکت کنندگان در این دوره آموزش، مهارت و محتوای لازم را فرا می گیرند تا بتوانند در ترویج فرهنگ مهدویت در مدارس، مساجد و در مراکز فرهنگی بین نوجوان‌ها و جوان‌ها، برای حضرت خدمت کنند. علاوه بر آن، این دوره‌ها می تواند نیروی انسانی کار آمد و آموزش دیده مهدوی را در سطح استان تأمین کند.

عسگری افزود: دوره تربیت مربی معارف مهدویت(طلیعه ظهور) که امسال برگزار می شود، کاملا متفاوت و در سه مرحله‌ می باشد که مرحله اول آن آموزش معارف عمومی، مرحله دوم آموزش مهارت های لازم برای یک مربی و مرحله سوم به صورت گرایشی و تخصصی در یک رشته با توجه به علاقمندی و توانمندی مهدی پژوهان برگزار می شود، که به تناسب این برگزاری، شامل فرآیند آموزشی، جذب مخاطب، دوره تحصیل و آزمون را دارا می‌باشد.

مدیر بنیاد استان البرز در ادامه گفت: برای کسانی که موفق می‌شوند به صورت کامل در این دوره حضور پیدا کنند گواهی تربیت مربی صادر می‌شود و این‌ عزیزان پس از اخذ مدرک بصورت رسمی به عنوان مربی‌های مهدویت شناخته می‌شوند.

عسگری در پاسخ به این سوال که چه تعداد با چه سطح از تحصیلات و رشته احراز صلاحیت می شوند گفت: تا کنون حدود ۱۵۰ نفر از طلاب خواهر و برادر، روحانیون و فعالین فرهنگی، معلمین و دانشگاهیان با رشته های مرتبط ازجمله الهیات، معارف و علوم قرآن و حدیث مصاحبه شدند که از این تعداد بین ۶۰ تا ۸۰ نفر پذیرفته می شوند. وی خاطر نشان کرد: بنیاد البرز پنجمین دوره طلیعه ظهور را با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات و مرکز رسیدگی به امور مساجد استان در سالن اداره اوقاف در روز پنجشنبه بیست و ششم آذرماه همزمان با ایام عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار می نماید.

حجت‌الاسلام عسکری در پایان گفت: از خداوند متعال می خواهیم تا ان‌شالله با همت شرکت کنندگان و دست اندر کاران برگزاری و لطف و دعای خود حضرت دوره ی مفید و مؤثری در استان البرز برگزار شود و نیروی‌هایی تربیت شوند که به سربازهای تبلیغی و ترویجی فرهنگ مهدویت در سطح استان تبدیل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا