اخبار

مراسم آغاز سال تحصیلی مراکز تخصصی مهدویت، نماز و تفسیر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مراکز تخصصی مهدویت، نماز و تفسیر در روز شنبه هشتم مهر ماه با حضور حجت الاسلام قرائتی در مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام کلباسی مدیر مرکز تخصصی مهدویت از طرف مراکز تخصصی نماز و تفسیر خیر مقدم گفت و آغاز سال تحصیلی جدید و میلاد پیامبر(ص) و امام صادق(ع) را تبریک گفت و به هفته ی وحدت اشاره ای کرد.

سپس حجت الاسلام قرائتی به عنوان استاد و مؤسس مراکز تخصصی مهدویت، نماز و تفسیر نکات محوری را بیان کرد.

مراسم آغاز سال تحصیلی مراکز تخصصی مهدویت، نماز و تفسیر برگزار شد

حجت الاسلام قرائتی گفت: طلاب باید به این نکته توجه کنند که هر کسی در هر رشته ی تخصصی که تحصیل می کند نباید فقط به همان رشته بسنده کند و باید از فرصت هایی که دارد استفاده کند. مثلا اگر شخصی در رشته تخصصی مهدویت تحصیل می کند، در رشته های تخصصی نماز و تفسیر هم مطالعه داشته باشد، زیرا اینها مکمل یکدیگرند.

وی با اشاره به لزوم انس با قرآن گفت: در کلاس ها و سخنرانی های خود، پیوست های مطالبی که بیان می کنید را از قرآن بیاورید و از مستندات قرآنی در سخنرانی های خود زیاد استفاده کنید و سعی کنید یک دور تفسیرهای المیزان، نور و نمونه را مطالعه کنید.

این معلم قرآن ادامه داد: برای مدرک درس نخوانید و هدف خود را تحصیل و علم افزایی و مسائل تخصصی قرار دهید و با مطالب علمی خود را در جامعه تحمیل کنید. به تبلیغ اهمیت زیادی بدهید، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، اولویت تبلیغ است. لذا در تبلیغ با نسل نو و ترجیحا به صورت چهره به چهره ارتباط برقرار کنید.

رئیس هیأت امناء بنیاد با اشاره به لزوم اخلاص در کارها افزود: اگر می خواهید در کارتان موفق شوید اخلاص را در کارهیتان زیاد کنید و برای رضایت خدا کار کنید. در ادامه وی با بیان خاطراتی که در زندگی شخصی و علمی خود داشته به محورهای دیگر اشاره کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

در پایان مراسم با اقامه نماز جماعت خاتمه یافت.

مراسم آغاز سال تحصیلی مراکز تخصصی مهدویت، نماز و تفسیر برگزار شد مراسم آغاز سال تحصیلی مراکز تخصصی مهدویت، نماز و تفسیر برگزار شد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا