اخبارسیستان و بلوچستان

چهارمین جلسه دوره تربیت مربی مهدوی در زاهدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان سیستان و بلوچستان، چهارمین جلسه دوره تربیت مربی معارف عمومی مهدویت روز پنجشنبه چهاردهم دیماه با حضور دانش پژوهان در سالن اجتماعات اداره کل فنی و حرفه ای برگزار شد.

در این جلسه محمد صادق کفیل از اساتید مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم به تدریس مبحث انتظار پرداخت و گفت: استاد همه ما منتظران رهبر انقلاب و قبل از ایشان حضرت امام(ره) می باشد که در اوج خفقان، عملاً انتظار را تبیین نمودند.

وی بیان کرد: مفهوم انتظار یعنی چشم به راه برای امام زمان(عج)، چشم به راه دیگران بودن آثار منفی دارد اما چشم به راه حضرت مهدی(عج) اثر گذار در نتیجه است یعنی اثر منفی ندارد و ظهور متوقف بر انتظار است.

این مدرس مهدوی افزود: ما باید به تک تک دانش آموزان و فرزندانمان یاد بدهیم که ظهور به دست ماست یعنی عملاً این موضوع را برای بچه ها جا بیاندازیم.

حجت الاسلام کفیل افزود: ظهور یک مثلث ۳ ضلعی است، یک ضلع آن خدا، یک ضلع آن امام و یک ضلع آن ما هستیم- چرا ظهور رخ نداده است چون من نخواستم، منتظر باید چشم براه امام زمان(عج) باشد- فرق ما با اهل سنت این است که آنها به حیات امام اعتقاد ندارد اما ما داریم.

وی گفت: سئوال می شود چکار کنیم یک منتظر باشیم، باید افقی را تعریف کنیم و بر اساس آن حرکت کنیم تا یک منتظر باشیم.

کفیل افزود: مجاهد دین دار است و دغدغه دین دارد ولی دیگران ممکن است دین دار باشند- فرق مجاهد با دین دار این است- ما باید جامعه را به سمت این ببریم که دین یار باشند. کار ما این است که ژن دین یاری را در جامعه بوجود بیاوریم و بچه ها را در جهت دین داری رشد دهیم. اثرگذاران تاریخ همیشه دین یاران بوده اند که اوج آن زمان خاتم النبیاء(ص) بوده است، همه امامان ما دغدغه حکومت داشته اند ولی یار نداشتند- امیرالمومنین ۲۵ سال خانه نشین بود چون یار نداشت، الان هم امام زمان(عج) یار ندارد.
چهارمین جلسه دوره تربیت مربی مهدوی در زاهدان برگزار شد

چهارمین جلسه دوره تربیت مربی مهدوی در زاهدان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا