اخباریزد

دومین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال ۱۴۰۲ برگزار شد

دومین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان در سال ۱۴۰2 به ریاست آیت الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد و با حضور اعضاء و مدعوین در روز سه‌شنبه مورخ 28 شهریورماه در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، دومین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان در سال ۱۴۰۲ با محوریت برنامه‌های نهم ربیع به ریاست آیت‌الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد و با حضور اعضاء و مدعوین در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان در صبح روز سه‌شنبه ۲۸ شهریور ماه برگزار شد.

آیت الله ناصری ضمن خیرمقدم به حضار در جلسه و تشکر بابت برنامه‌ریزی به مناسبت نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)، گفت: الحمدلله برنامه‌‌ریزی خوبی صورت گرفته اما باید با جدیت برای پیاده سازی این برنامه‌ها تلاش کرد و هماهنگی خاصی باید بین دستگاه‌ها انجام گیرد.

رئیس شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان در ادامه گفت: تأکید بر دو موضوع مهم در آموزش و پرورش می‌تواند سهم بالایی در تربیت دانش‌آموزان داشته باشد. برنامه‌ریزی برای اجتماعات اولیا دانش‌آموزان به دلیل مداومت ارتباط ایشان با مدارس و استفاده از سخنرانان حاذق و اثرگذار و همچنین جلسات منظم معلمان که افراد بسیار اثربخش بر دانش‌آموزان هستند از موضوعات مهم در تربیت دانش‌آموزان هستند.

وی افزود: از فضای مجازی نباید غافل شویم و تمام دستگاه‌ها باید برنامه‌ریزی منظمی برای فضای مجازی داشته باشند. سرود سلام فرمانده در سال‌های گذشته اثرگذاری بالایی داشت و باید برای این قبیل کارها برنامه‌ریزی کنیم.

محمدرضا ناصری گفت: ظهور حضرت مهدی یک مسئله فطری است و همه مردم دنیا و ادیان مختلف این مسئله را درک کرده‌اند. مصلح جهانی حتمی است و باید باشد و لازم است اطلاعات و آگاهی‌های لازم را به نسل جدید منتقل کنیم. دشمن تلاش می‌کند تا جوانان را از دین خارج کند اما بعضی زمینه‌ها مثل اربعین باعث نقش بر آب شدن برنامه‌های دشمن می‌گردد. ما باید تلاش کنیم تا نوجوانان و جوانانمان به سمت ظهور حرکت کنند.

دومین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال 1402 برگزار شد

محمود رستگاری دبیر شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد ضمن خیرمقدم خدمت مدعوین حاضر در جلسه و تبریک حلول ماه ربیع‌الأول  و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: این جلسه با هدف بررسی و تصویب برنامه‌های نهم ربیع سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) و همچنین باتوجه به آغاز کار مدارس در جهت بررسی و تصویب برنامه‌های مهدویت در مدارس در سال تحصیلی پیشرو برنامه‌ریزی شده است.

دومین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال 1402 برگزار شد

رستگاری مدیر بنیاد استان گفت: با توجه به توصیه علما و مراجع عظام تقلید مبنی بر گرامیداشت نهم ربیع در امتداد غدیر و مورد تجلیل قرار گرفتن این روز، از چند سال گذشته بنیاد حضرت مهدی(عج) برنامه‌هایی را تدارک می‌بیند و با پشتیبانی سازمان‌ها، نهادها و تشکل‌های فرهنگی و مردمی در سطح استان اجرا می‌گردد.

وی گفت: برنامه‌های امسال به مناسبت نهم ربیع سالروز به امامت رسیدن امام زمان (عج) و همچنین هفدهم ربیع سالروز ولادت نبی مکرم اسلام تحت عنوان جشن‌های خاتم تا خاتم برنامه‌ریزی شده‌است. تعدادی برنامه از سال گذشته با آسیب‌شناسی صورت گرفته اصلاح و دوباره تکرار می‌گردد و برنامه‌های جدیدی اضافه شده است.

محمود رستگاری اذعان کرد: در شیوه‌نامه جدید شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان پیش‌بینی شده که قبل از جلسه شورای سیاستگذاری کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف تشکیل و نظرات ایشان اخذ گردد که قبل از این جلسه این کارگروه تشکیل و برنامه خاتم تا خاتم با اعمال نظرات این عزیزان تدوین گردیده است.

وی برگزاری مراسم تجدید بیعت با امام زمان(عج) مابین نماز ظهر و عصر در کلیه ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس با سخنرانی ائمه جماعات در اهمیت این روز و تجلیل از فعالان مهدوی و قرائت دعای بیعت(اللهم بلغ….)، جشن تجدید بیعت با امام زمان(عج) مابین نماز مغرب و عشاء در مساجد شامل: سخنرانی امام جماعت، توزیع شیرینی و اهدا هدیه به نامهای مهدی و مهدیه و  قرائت دعای بیعت (اللهم بلغ)، اعزام کاروان ۱۳۰ نفری تجدید بیعت با امام عصر(عج) به مسجد مقدس جمکران، برگزاری نشست‌هایی با موضوع گفتمان مهدوی در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها از جمله این برنامه‌ها برشمرد.

دومین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال 1402 برگزار شد

رستگاری با اشاره به هماهنگی صورت گرفته با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد گفت: مسابقه کتابخوانی جرعه مهدوی در سطح استان برگزار و زنگ مهر مهدوی در تمام مدارس استان در روز نهم ربیع اجرا می‌گردد. کلیه ادارات، سازمان‌ها و کارخانجات وظیفه اطلاع‌رسانی درباره ۹ ربیع آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) با استفاده از پوستر، نصب بنر و درج جملاتی در سربرگ مکاتبات اداری را برعهده دارند.

دبیر شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان ادامه داد: سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه، تشکیل ایستگاه پاسخ به سؤالات و شبهات مهدوی در مصلی‌های نماز جمعه و بقاع متبرکه، تهیه و توزیع بسته‌های نوشت‌افزار در ایام ماه ربیع بین دانش‌آموزان نیازمند به نیابت از امام زمان(عج) تحت عنوان پویش واجرای طرح محض یار با همکاری کمیته امداد از دیگر برنامه‌های طرح خاتم تا خاتم می‌باشد.

رستگاری گفت: با همکاری هیئت امناء بقاع متبرکه استان جشن نهم و هفدهم ربیع در امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار و صدا و سیما نیز برنامه‌های ویژه ای برای این ایام در نظرگرفته و پوشش خبری سایر برنامه‌ها را عهده‌دار است.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد افزود: گروهی از فعالان مهدوی استان با نماینده محترم ولی فقیه در مرکز استان و ائمه محترم جمعه در شهرستان‌ها با اجرای مراسم تجدید بیعت با امام عصر(عج) دیدار خواهند کرد، پرده‌خوانی مهدوی توسط مربیان مهدوی در مساجد و پایگاه‌های بسیج برگزار و فضاسازی شهری توسط شهرداری صورت می‌گیرد و ادارات، سازمان‌ها و نهادهای انقلاب اسلامی وظیفه آذین‌بندی سردرب ادارات خود و کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد نیز آذین‌بندی مساجد را برعهده دارند.

رستگاری اذعان کرد: اولین دعای ندبه مدارس در سال تحصیلی جدید به صورت متمرکز در روز جمعه هفتم مهرماه، مسابقه دوچرخه‌سواری جام خاتم تا خاتم تحت عنوان تجدید بیعت با امام عصر(عج) برگزار و خادمان مسجد مقدس جمکران در مدارس و مساجد حضور پیدا خواهند کرد.

وی تصریح کرد: اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام زمان(عج) در محل حسینیه شهدای گمنام امیر چقماق، جشن بزرگ ریحانه‌های مهدوی در فرهنگسرای بانو، صبحگاه تجدید بیعت با امام عصر در مراکز نظامی و انتظامی، پویش بزرگ جشن نهم ویژه جشن تکلیف دختران ۹ ساله، رزمایش فعالان فرهنگی استان از دیگر‌ه برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این ایام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا