آذربایجان شرقیاخبار

ظهور در روز جمعه و عاشورا اتفاق خواهد افتاد

آیت الله آل هاشم: روز جمعه و هم روز عاشورا از روزهایی معرفی شده که ظهور امام زمان(عج)، در آن روزها روی می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، نماز جمعه عاشورایی به امامت آیت الله آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان روز جمعه ششم مرداد ماه در مصلی اعظم حضرت امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد.

آیت الله سید محمد علی آل هاشم در خطبه نماز جمعه عاشورایی تبریز، گفت: در حدیث قدسی، خداوند متعال ۱۰ مورد را به عنوان دلایل برتری امت اسلام بر سایر امت‌ها بیان کرده که در بین آن‌ها دو مورد، نماز جمعه و عاشورا معرفی شده است.

وی افزود: در سال جدید قمری، دو عنوان نماز جمعه و عاشورا، تقارن زمانی پیدا کرده‌اند و توجه به این نکته و تلاقی دو ایام الله خالی از لطف نیست چرا که در روایات، هم روز جمعه و هم روز عاشورا از روزهایی معرفی شده که ظهور امام زمان(عج)، در آن روزها روی می‌دهد.

وی در ادامه نیز با اشاره به مصادیق و شرایط امر به معروف و نهی از منکر، خاطر نشان کرد: یک آمر به معروف باید ابتدا از خود شروع کند و بر خود امر به معروف داشته باشد.

وی با بیان این‌که امر به معروف و نهی از منکر باید با نرم خویی انجام گیرد و امر به معروف به معنای “دعوا کردن” نیست، اظهار کرد: آمر به معروف نباید در مقابل مردم باشد بلکه باید در کنار مردم باشد وگرنه اقدام او کارساز نخواهد بود و حتی نتیجه عکس خواهد داد.

ظهور در روز جمعه و عاشورا اتفاق خواهد افتاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا