اخبارخراسان رضویگفتگوها

وظیفه مهدی یاوران در جریانات اخیر فلسطین

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عباسی: در حال حاضر وظیفه مهدی یاوران این است که از چند زاویه مهم به موضوع فلسطین نگاه کنند.

روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی در گفتگوی اختصاصی با حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عباسی، استاد و پژوهشگر معارف مهدویت در حوزه و دانشگاه از وظیفه مهدی یاوران در جریانات اخیر فلسطین جویا شد.

  • تحلیل خود را از جریانات اخیر فلسطین بفرمایید.

جرایانات اخیر فلسطین و اسرائیل بر می گردد به بیش از هفتاد سال جنایت علیه مردم بی دفاعی که از خانه هایشان آن ها را بیرون کردند و به قول مقام معظم رهبری بعد اینهه فشار و سختی و تهدید و محاصره و قتل و کشتار و فتنه ای که از قتل بدتر است.

اینقدر اینها را به انواع مختلف عذاب ها دچار کردند که آرزوی مرگ برایشان بهتر از زندگی فلاکت بار بوده است. اخیرا مادری از فرزندش پرسیده پسرم می خواهی در آینده چه کاری شوی پسر گفته بود: اصلا من بزرگ می شوم که بخواهم ببینم چه کاره می شوم. نگاهی ایجاد کردند که آینده ای را نمی شود برای کودکان تصور کرد. بالاخره این خفقان باعث می شود یک جایی کم بیاورند و حاضر باشند ولو با دادن جان خود، حرکتی انجام دهند و از مرگ نهراسند. طوفان الاقصی امری طبیعی بود که باید یک روزی مردم فلسطین دست به چنین حرکتی بزنند.

  • حقیقت ماجرای صهیونیسم و اسرائیل و فلسطین را بیان کنید.

حقیقت ماجرای صهیونیسم و اسرائیل و جبهه مقاومت و فلسطین، بالاخره باید منجر به پیروزی جبهه مقاومت در برابر اسرائیل غاصب شود و جز این نمی تواند نتیجه دیگری بدهد، می خواستند هویت فلسطینی ها را بگیرند.

فرق آنها این است که فلسطینی ها روحیه سلحشوری دارند و حاضر نشدند در تمام این هفتاد سال از وطن خود بگذرند و مهاجرت کنند حتی الان هم حاضر نیسنتد به هیچ کشوری بعنوان پناهنده کوچ کنند لذا اینها محکوم به پیروزی اند.

  • بنظر حضرتعالی، وظیفه مهدی یاوران در جریانات اخیر فلطسین چیست؟

در حال حاضر وظیفه مهدی یاوران در این زمینه این است که از چند زاویه مهم به موضوع فلسطین نگاه کنند.

نگاه اول، نگاه ژئوپلیتیکی منطقه است یعنی برای ما مهم باشد که فلسطینی ها به حقشان می رسد و برای رسیدن به حقشان از هر کمکی که برای آنها ممکن است اعم از راهپیمایی، جهاد تبیین موضوع فلسطین، ارسال کمکهای مالی و پزشکی و غذایی، حضور بعنوان یک فرد در کمک میدانی در منطقه په بصورت نظامی و چه بصورت تیمهای پزشکی و تیم های خدماتی؛ هر کاری که از دستمان بر می آید. یک روحانی، طلبه، معلم هر کسی وظایفی دارد اگر از این نگاه، حق را به آنها بدهیم.

نگاه دوم، این است که بالاخره باید یک جایی آمادگی برای ظهور حضرت پیدا کنیم، حضرت یار می خواهند و تمرین یاوری حضرت هم اینجا اتفاق می افتد.

تو که می خواهی مهدی یار باشی بسم الله الان تلنگری است برای اینکه تو خودی نشان دهی و از قافله مهدی یاروان عقب نیفتی.

نگاه سوم، این است که قلبمان را به امام نزدیکتر کنیم در این اتفاقات و پیروزی جبهه مقاومت و زبونی و حقیری و خواری جبهه کفر که سالها ابرقدرت جهان بوده و زور به عالم می گفته.

می بینیم که در قلب فرانسه اعلام می کنند مردم حق راهپیمایی ندارند اما حق پوشیده نمی شود و با اینکه امپراطوری رسانه دست اینهاست اما باز هم حرف حق شنیده می شود. در دبیرستان میشیگان آمریکا دختران شعار برای فلسطین می دهند. در دانشگاه هاروارد آمریکا دانشجویان برای مردم فلطسین بیرون می آیند و شعار می دهند اینها نشان می دهد که ما باید هر چه زودتر خود را به خیمه امام زمان عج برسانیم و محبت وآمادگی مان را نسبت به حضرت اعلام کنیم و نشان دهیم.

نگاه چهارم، اینکه تمرین ولایت مداری مقام معظم رهبری که در مسیر ولایت امام عصر عج است.

می بینیم عده ای از آقایونی که خود را در مسیر دین می دیدند جبهه های ضد انقلاب را حمایت می کنند اینها نفاق است و باید مشخص شوند و ما نیروهای انقلابی و جهادی باید تفکیک کنیم این افراد را چرا که الان باید مشخص شود، ولایت مداری مقام معظم رهبری را نشان دهیم و فریاد بزنیم و اینها را رسوا کنیم، باید جبهه ها مشخص شود ما جبهه سوم و بی طرف نداریم و کاملا همه الان خود را نشان می دهند.

  • آیا با این اتفاقات به ظهور حضرت نزدیک‌تر شده‌ایم؟

نمی شود قطعی گفت که به ظهور حضرت نزدیکتر شده ایم زیرا علائم ظهور را باید دنبال کرد اما نمی توان گفت حتما همین است امیدمان این است که«إِنَّهُم یَرَونَهُۥ بَعِیدا وَ نَرَهُ قَرِیبا» معارج، آیه ۶و۷ دشمن دور می بیند این فرج را.

امیدمان این است که این اتفاقات منجر به ظهور حضرت شود و ان شاءالله بتوانیم در خیمه حضرت سربازی کنیم تلاشمان را می کنیم و نباید ناامید شویم ولو اینکه عمرمان کفاف نکند قطعا اجر حضور در رکاب حضرت را ان شاءالله به ما عنایتی می کنند و شواهد هم دل ما را گرم می کنند به دیدن حکومت حضرت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا