آذربایجان شرقیاخبار

دوره آموزشی نماز و مهدویت، محیط زیست در اسلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، دوره آموزشی با موضوع فرهنگ سازی نماز، مهدویت در ادارات و محیط زیست در اسلام، با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان، حجت الاسلام قربانی مدیر موسسه آموزشی پژوهشی میراث شیعه و اشتری مدیر کل اداره محیط زیست استان، روز دوشنبه پنجم تیر ماه، در سالن آمفی تئاتر اداره محیط زیست استان برگزار شد.

اشتری ضمن تشکر از زحمات ستاد اقامه نماز و تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر علیه السلام، با بیان ضرورت فرهنگ سازی برای حفظ محیط زیست، گفت: علماء از اول در رأس فرهنگی جامعه بودند و در طول تاریخ افرادی تأثیر گذار بودند، در بحث حفاظت از محیط زیست هم به کمک علماء نیاز داریم تا با بیان دیدگاه اسلام درباره محیط زیست، ما را در حفاظت از محیط زیست یاری کنند.

حجت الاسلام آقاجانی با قدردانی از مدیر حفاظت محیط زیست بابت همکاری ها، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر علیه السلام، با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج، گفت: برای اینکه به حکومت جهانی برسیم باید فکر جهانی و فرهنگ سازی جهانی کنیم، خداوند در قرآن می فرماید: نماز را اقامه کنید، زکات پرداخت کنید و امر به معروف و نهی از منکر کنید، یعنی باید همه جانبه جلو برویم و پیشرفت کنیم، باید به منظومه اسلام عمل کنیم تا به آن هدف والا برسیم.

وی تاکید بر فرمایش امیرالمومنین علیه السلام که می فرماید: «أَفْضَلُ العِبادَهِ الصَّبْرُ وَالصَّمْتُ وَانْتِظارُ الفَرَجِ» است، افزود: پیامبر دو مطلب بزرگ را به ما سپرده است، کتاب الله و اهل بیت، یعنی قرآن منهای اهل بیت و اهل بیت منهای قرآن نمی تواند انسان را به کمال برساند، ما باید در بحث حکومت جهانی حضرت امام زمان ارواحنا فدا، همه جانبه تلاش کنیم، نه فقط در یک بعد، بلکه در تمام زمینه ها نماز، مهدویت، عفاف و حجاب، مدیریت، محیط زیست و … ، همان طور که عرض شد باید به منظومه عمل کنیم.

وی با بیان وظیفه خطیر علماء در فرهنگ سازی و عمل به منظومه اسلام، افزود: علماء پرچم دار فرهنگ اسلام هستند، که ان شاء الله در بحث فرهنگ سازی نماز، مهدویت و حفاظت از محیط زیست، که نوعی شکر منعم است تلاش خواهد کرد.

حجت لاسلام قربانی که بعنوان مدرس دوره حضور داشتند، به بیان آموزهای اسلام در حفاظت از محیط زیست و سبک زندگی اسلامی پرداخته و به سوالات حاضرین در این باب پاسخ دادند.

دوره آموزشی نماز، مهدویت، محیط زیست در اسلام در آذربایجان شرقی

دوره آموزشی نماز، مهدویت، محیط زیست در اسلام در آذربایجان شرقی دوره آموزشی نماز، مهدویت، محیط زیست در اسلام در آذربایجان شرقی

دوره آموزشی نماز، مهدویت، محیط زیست در اسلام در آذربایجان شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا