آذربایجان شرقیاخبار

جلسه هماهنگی ویژه برنامه های عید غدیر خم در تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، جلسه هماهنگی برنامه های فرهنگی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان با مشارکت حوزه علمیه خواهران تبریز در روز غدیر خم با حضور خانم دباغ مدیر حوزه علمیه خواهران، خانم موسوی معاون آموزشی و فرهنگی بخش خواهران بنیاد استان و سایر مسئولین روز سه‌شنبه ششم تیر ماه در اتاق جلسات حوزه علمیه خواهران برگزار شد.

دباغ ضمن تقدیر و تشکر از زحمات بنیاد مهدویت، با اشاره به اهمیت همکاری های گسترده بنیاد و حوزه علمیه در مسائل فرهنگی، و ضرورت فرهنگ سازی و معرفت افزایی در راستای واقعه بزرگ غدیر خم، صاحب و وارث غدیر، حضرت ولیعصر (عج)، گفت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، سالیان متمادی در فرهنگ سازی مناسبت های مختلف ملی، مذهبی پیشقدم بوده و برنامه های علمی ،آموزشی و معرفتی مؤثری برگزار کرده است. و امیدواریم در آینده هم شاهد همکاری های موثر این دو مرکز فرهنگی برای جامعه بخصوص برای جوانان باشیم.
وی با تاکید بر فعالیت های فرهنگی در عید سعید غدیر خم و اعلام برنامه های حوزه علمیه خواهران، گفت: حوزه علمیه در نظر دارد، سه روز در ایام عید غدیر خم، برنامه ای را با همکاری بنیاد مهدویت، بسیج خواهران، طلاب جهادی سطح دو و با مشارکت شهرداری منطقه برگزار نماید.

موسوی ضمن تشکر و قدردانی از همکاری های حوزه علمیه خواهران، با اشاره به اهمیت ارتباط واقعه غدیر با فرهنگ مهدویت، گفت: بنیاد در نظر دارد به مسئله مباهله پرداخته و این مسئله که در میان بیشتر مردم مغفول واقع شده، با زبان هنر، تئاتر و نمایش خیابانی بیشتر به مردم تفهیم کند، و از سال آینده برنامه ای از غدیر تا مباهله اجراء کند.

وی با بیان برنامه های مورد توافق، افزود: مقرر شد تا غرفه ی بزرگی در ایستگاه به بنیاد اختصاص یابد و میز پرسش و پاسخی در نظر بگیرند، و سخنرانانی که در این ایام در ایستگاه سخنرانی می کنند مطالب را به صاحب اصلی غدیر حضرت امام زمان(عج) ربط دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا