اخبارخراسان رضوی

دوره تربیت مبلغ مهدوی برای طلاب شهرستان بجنورد

دوره تربیت مبلغ مهدوی برای طلاب شهرستان بجنورد تحت اشراف علمی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، اولین جلسه از دوره تربیت مبلغ مهدوی برای طلاب شهرستان بجنورد تحت اشراف علمی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی با ارائه حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی رجائی خراسانی، در تاریخ بیستم آبان ماه در مدرسه ‌علمیه ‌امام‌صادق(علیه‌السلام) بجنورد برگزار گردید.

دوره تربیت مبلغ مهدوی برای طلاب شهرستان بجنورد در ۱۱ هفته و به مدت ۳۳ ساعت آموزشی برنامه ریزی شده است که ویژه طلاب پایه های ۴و ۵ بوده و باقی طلاب جهت شرکت در کارگاه مخیر هستند.

ضرورت طرح مباحث مهدوی، امام مهدی(عج) در قرآن و روایات و ادعیه، رجعت، آسیب شناسی، مدعیان دروغین و فرق انحرافی از جمله موضوعات مطرح در این دوره خواهد بود.

محمدهادی رجائی خراسانی در هفته اول دوره تربیت مبلغ مهدوی برای طلاب شهرستان بجنورد، از اهمیت و ضرورت بحث سخن گفت و بیان داشت: حداقل ۳۰۰ آیه در ارتباط با امام زمان(عج) در قرآن کریم داریم، ۴هزار روایت مهدوی که ۲ هزار آن روایت قطعی و صحیح السند هست موجود داریم که علاوه بر اشاره به موضوعات مختلف مهدویت و ترسیم نقشه صحیح از امام شناسی و ظهور، نشانه اهمیت موضوع از ابتدای اسلام و حتی ابتدای تاریخ بشر می باشد.

وی در ادامه افزود: تطبیق دادن و توقیت، از آسیبهای معارف مهدوی است که اگر کسی آیات را بدرستی نداند ممکن است در دام مدعیان بیفتد چنانچه در آیات قرآن کریم هم انذار این افراد را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا