اخباریزد

سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهر یزد به موضوع مهدویت اختصاص داده شد

با توجه به نزدیکی نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) و برنامه‌های طرح خاتم تا خاتم، قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهر یزد کارشناس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) به سخنرانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته جهت گرامیداشت نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) در روز جمعه ۳۱ شهریور ماه حجت الاسلام والمسلمین شریعتی از فارغ التحصیلان مرکز تخصصی مهدویت و همچنین از کارشناسان بنیاد استان به سخنرانی با موضوع مهدویت پرداخت.

محسن شریعتی کارشناس مهدویت بنیاد استان یزد با اشاره به روز نهم ربیع الاول سالروز تاجگذاری و آغاز امامت امام زمان(عج) گفت: همان لحظه که امامی از دنیا می رفت، امام بعدی محقق شده و بر منصب امامت می نشست. اما ما روز یکشنبه را به عزاداری شهادت و روز دوشنبه نهم ربیع را به شادی آغاز امامت می‌پردازیم. همه مردم جهان منتظر منجی هستند. همه مردم جهان منتظر فردی هستند که می‌آید اما ما شیعیان می‌گوییم منجی ما آمده است اما منتظر ظهور هستیم. ما منتظر ولی نعمتی هستیم که بر ما ظاهر بشود.

وی افزود:  اهل سنت قائل به آمدن حضرت مهدی(عج) هستند، ما شیعیان با اهل سنت در اینکه امام زمان(عج) نواده پیامبر گرامی اسلام(ص) و حضرت زهرا(س) است وجه اشتراک داریم و نقطه افتراق ما با اهل سنت این است که اهل سنت می‌گویند حضرت مهدی(عج) از نسل حسن ابن علی(ع) است و ما می‌گوییم از نسل حسین ابن علی(ع) است و این اختلاف اهمیت چندانی ندارد زیرا اهل بیت بعد از امام باقر(ع) هم حسنی و هم حسینی هستند زیرا تا امام باقر از سمت مادر نسبشان به صدیقه طاهره حضرت زهرا(س) می‌رسد.

سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهر یزد به موضوع مهدویت اختصاص داده شد

شریعتی اذعان کرد: مهمترین اختلاف شیعه و سنی به خاطر اختلاف در نظریه متولد شدن یا متولد نشدن امام زمان(عج) است، شیعیان می‌گویند متولد شده ظاهر می‌شود، اما اهل سنت می‌گویند متولد می‌شود و می‌آید.

محسن شریعتی با اشاره به شبهه مطرح شده در خصوص غیرممکن بودن عمر طولانی امام زمان(عج) گفت: سه پاسخ برای این شبهه می‌توان در نظر گرفت که مورد اول مربوط به خواست خداوند است که در زندگی روزمره ممکن است فردی مریض باشد و همه افراد خانواده منتظر فوت این فرد اما با خواست خداوند چند سال بعد هم زندگی کند. ناامیدی از نشانه‌های عدم شناخت خداست و ما باید وظایف خود را در راه ظهور حضرت انجام دهیم.

سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهر یزد به موضوع مهدویت اختصاص داده شد

شریعتی با اشاره به نمونه‌هایی از طولانی بودن عمر انبیاء گفت: باتوجه به سخن خدا در قرآن حضرت نوح ۹۵۰ سال عمر کرده و حضرت عیسی و حضرت ادریس و خضر نیز زنده هستند، عمر طولانی امام زمان(ارواحنا فداه) غیرممکن نیست.

وی در ادامه افزود: مثال زیستی برای اثبات عمر طولانی امام مثال مو در بدن است که ۱۸ مدل مو در بدن انسان موجود است، مو سر را باید چند روز یکبار کوتاه کرد اما مو مژه تا آخر عمر نیاز به کوتاه کردن ندارد پس خدایی که قادر به ساخت اینگونه موها هست قادر است عمر بعضی بندگان خود را کوتاه و برخی مانند امام زمان(عج) را طولانی کند.

کارشناس مهدویت بنیاد استان یزد گفت: پیامبر اکرم(ص) و امام زمان(عج) رحمه للعالمین هستند و می‌توان در ناامیدی‌ها و گرفتاری‌ها تعدادی صلوات بر امام زمان(عج) و مادر ایشان نثار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا