اخبارکرمانشاه

سخنرانی مدیر بنیاد استان کرمانشاه در نماز جمعه استان

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، در نماز جمعه این هفته که به امامت حضرت آیت الله مصطفی علما، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه اقامه گردید، حجت الاسلام مسعود احمدی مدیر بنیاد استان کرمانشاه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه به بیان آثار و نشانه های مهدویت در جامعه پرداخت.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دوران مختلف در خصوص مهدویت با ترسیم الگوی زیست مهدوی و همچنین نشانه های ظهور بیان داشت: خداوند ویژگی های برجسته ای(صفات پیغمبران از اولین تا آخرین) به حضرت مهدی داده که به هیچ یک از امامان عطا نکرده است. حضرت مهدی(عج)، طول عمر و بردباری را از نوح(ع)، بت شکنی را از ابراهیم(ع)، قیام در مقابل جبار را از موسی(ع)، قضاوت را از سلیمان(ع)، جمال و ملک داری را از یوسف(ع)، معجزات روشن را از عیسی(ع) و قیام و انقلاب جهانی را از حضرت محمد(ص) به ارث برده اند.

احمدی گفت: تمام فرشتگان و حتی فرشتگان جنگ بدر و احد به علاوه ۳۱۳ نفر از نخبگان مخصوص از سراسر شهرهای اسلامی در خدمت ایشان خواهند بود. این تحولات بزرگیست که زمینه سازی می خواهد. تمام این زمینه ها باید توسط مسلمانان و شیعیان به وجود بیاید و از همه مهم تر مردم آمادگی پذیرفتن فرمایشات ایشان را داشته باشند.

وی ادامه داد: نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که میان “انتظار ظهور” و “اعتقاد به ظهور” تفاوت بسیاری وجود دارد. زیرا همه شیعیان بلکه بسیاری از ملت های دیگر جهان به ظهور مُصلحی که سرانجام سراسر جهان را پر از عدل و داد کند اعتقاد دارند، ولی همه آنانی که اعتقاد به این حقیقت دارند در انتظار تحقّق آن نیستند! کسی منتظر ظهور امام زمان(عج) می باشد که علاوه بر اعتقاد، امید و انتظار درک آن زمان را نیز داشته باشد و بر اساس انتظار و امید، عمل نماید. تمام روایاتی که مسأله انتظار در آنها ستوده شده است بر لزوم امیدواری و امکان وقوع و درک ظهور امام عصر(عج) دلالت می کند.

سخنرانی مدیر بنیاد استان کرمانشاه در نماز جمعه استان سخنرانی مدیر بنیاد استان کرمانشاه در نماز جمعه استان سخنرانی مدیر بنیاد استان کرمانشاه در نماز جمعه استان سخنرانی مدیر بنیاد استان کرمانشاه در نماز جمعه استان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا