آذربایجان شرقیاخبار

سخنرانی حجت الاسلام آقاجانی در هیئت دخترانه انصارالمهدی تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، سخنرانی حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان در هیئت دانش آموزی انصار المهدی تبریز، روز چهارشنبه یکم شهریور ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با بیان اهمیت الگو گیری در زندگی، گفت: ما در دنیا شاهدیم کسانی که به اوج موفقیت در زندگی رسیده اند، فردی موفق را الگو قرار دادند، و برعکس کسانی که در زندگی شکست خورده اند الگویی ناموفق انتخاب کردند، ما چه بخواهیم و چه نخواهیم زندگی ما در حال گذر است، سعی کنید در این دنیا نامی نیک و الگوی موفق از خودتان بجا بگذارید.

وی با اشاره به زندگانی حضرت رقیه سلام الله علیها، افزود: وقتی ما زندگی حضرت رقیه سلام الله علیها را مرور می کنیم، متوجه می شویم این دختر سه ساله هرچند سن کمی دارد ولی توانسته قله های معرفت را طی کند و مقامی والا در نزد خدا داشته باشد.

وی با تشریح فرازی از زندگانی حضرت رقیه سلام الله علیها، ادامه داد: وقتی آن دختر سه ساله از قافله عقب می ماند و مسیر را گم می کند، فردی برای یافتن حضرت راهی می شود، وقتی حضرت را پیدا می کند از حضرت می خواهد که با او به یک مرکب سوار شود، ولی حضرت قبول نمی کند و می فرماید: عمه ام زینب به من یاد داده که با نامحرم به یک مرکب سوار نشوم.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی ادامه داد: اگر می خواهید در زندگی موفق باشید باید الگوی موفقی داشته باشید، و چه الگوی بهتر از حضرت رقیه سلام الله علیها، که می توان از آن حضرت درس عبادت، اطاعت، بندگی، حجاب، عفاف، حیاء، معرفت به توحید، نماز و معرفت به امام زمان خود، را فرا گرفت.

وی در پایان با اشاره به لحظه شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها، ادامه داد: اگر ما در هدفمان و آرزوهایمان پا فشاری کنیم حتما به هدفمان می رسیم، مانند حضرت رقیه که می خواست به امامش برسد آنقدر پافشاری کرد تا به هدفش رسید، اگر ما هم میخواهیم به امام زمانمان برسیم باید مانند حضرت رقیه سلام الله علیها اسرار و پا فشاری کنیم.

سخنرانی مدیر بنیاد مهدویت استان در هیئت دخترانه انصارالمهدی تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا