اخبارگلستان

جلسه شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان گلستان، جلسه شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و شورای اقامه نماز، با حضور آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان، علی محمد زنگانه استاندار گلستان، قاسم محمدی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و ستاد اقامه نماز استان و مدیران کل عضو شورا، در هجدهمین روز از خرداد ماه در بیت الزهرا برگزار شد.

ضرورت حمایت همه مسئولین در اجرای برنامه های نماز و مهدویت

قاسم محمدی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت، به تشریح فعالیتهای آموزشی و فرهنگی و نظارت و ارزیابی پرداخت.

وی گفت: با تلاش همه مدیران دستگاه های اجرایی فعالیت های نماز و مهدویت در حوزه فرهنگی و آموزشی در سطح استان در حال اجرا می باشد و اجرای بیشتر فعالیتها نیازمند حمایت همه مسئولین می باشد.

محمدی در بخشی از سخنان خود توضیحاتی پیرامون برنامه های مهدویت در استان ایراد کرد و گفت: کمیته مهدویت در شورای اسلامی شهر و زیر نظر کمیسیون فرهنگی در حال برنامه ریزی امور مهدوی در شهرستان است و ضرورت دارد ذین امر در سایر شهرستانها تشکیل شود.

مدیر ستاد اقامه نماز در پایان سخنان خود از شروع ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی در حوزه نماز خبر داد و گفت: بعد از بررسی نهایی از مدیران برتر در این حوزه تقدیر خواهد شد.

برنامه های نماز دستگاه های اجرایی ذیل سند تحول نماز انجام شود

علی محمد زنگانه استاندار گلستان در ادامه با اشاره به ابلاغ سند تحول نماز به دستگاه های اجرایی، گفت: تلاش شود برنامه های نماز دستگاه های اجرایی ذیل سند تحول نماز و با چشم انداز مشخص انجام شود.

وی افزود: طبق گزارشات واصله، اتفاقات خوبی در حوزه نماز و مهدویت در بُرش استانی و شهرستانی در حال رقم خوردن است.

استاندار گلستان در ادامه با اشاره به ابلاغ حکم نماینده تام الاختیار در پیگیری وضعیت نمازخانه ها و مساجد بین راهی به مدیر ستاد اقامه نماز، گفت: گزارش اقدامات انجام شده توسط دستگاه های مربوطه در خصوص مساجد و نمازخانه های بین راهی، جهت جمعبندی نهایی به ستاد اقامه نماز استان ارسال شود.

وی در پایان ضمن قرائت مصوبات ۱۵ بندی جلسه شورای اقامه نماز و شورای سیاستگذاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، بر ضرورت همکاری فی مابین دستگاه های اجرایی و ستاد اقامه نماز مطابق با تفاهمنامه موجود تاکید کرد.

اقامه نماز وظیفه همگانی است و باید تلاش کنیم بهترین عملکرد در این حوزه نمایان شود

آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه استان گلستان و امام جمعه گرگان در ادامه جلسه، با اشاره به روایاتی در خصوص نماز، گفت: تمامی انبیا یک کار مهم و محوری داشتند و آن ایجاد و تقویت رابطه انسان با خداوند و از بین بردن سایر رابطه ها از هر نوعی بود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: انسان باید یک دلبستگی و تعلق داشته باشد و آن هم ارتباط با خدا باشد که در این مسیر اصل کار انبیا محقق می شود.

وی تصریح کرد: نماز حقیقتی است که فقط شامل ارتباط شخصی با خداوند نیست، بلکه وقتی این ارتباط با خداوند درست شود، طبق آیات قرآن باعث می شود کارهای دیگر نیز درست شود و انسان سمت گناه و فحشا نرود.

آیت الله نورمفیدی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از فعالیت حوزه نماز و مهدویت، از ابلاغ سند تحول نماز به دستگاه های اجرایی توسط استاندار گلستان تشکر کرد و افزود: اقامه نماز وظیفه همگانی است و باید تلاش کنیم بهترین عملکرد در این حوزه نمایان شود.

امام جمعه گرگان با تاکید بر اجرای برنامه های آموزشی در سطح استان گفت: آموزش بهترین راهکار برای شناخت و معرفت است، بسیاری از گرفتاری ها به خاطر نبودن شناخت و آموزش است

وی افزود: با توجه به اینکه مدارس و دانش آموزان را در اختیار دارید، ترویج فرهنگ نماز را از بین نسل نو شروع کنید.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در پایان سخنان خود با بیان اینکه همه ادیان منتظر آخرالزمان هستند گفت: همه جوامع بشری در مورد نهایت تاریخ سخن گفته اند ولی آنچه محقق خواهد شد حکومت مهدوی مصلح جهانی است.

گزارش تعمیر و تجهیز و احداث مساجد و نماز خانه های بین راهی و طرح پویش همراه سفر در نوروز توسط عادل مصدقی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و گزارش اجرای فعالیتهای مصوب ابلاغی و اجرای سند تحول نماز در افق ۵ ساله ۱۴۰۱ لغایت ۱۴۰۵ توسط مطیع مدیرکل ثبت احوال، از دیگر برنامه های این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا