اخبارکرمان

سه شنبه های مهدوی در اداره کل کمیته امداد امام خمینی کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان کرمان، سه شنبه های مهدوی با حضور مدیر بنیاد استان کرمان حجت الاسلام عربپور،مدیر کل و پرسنل کمیته امداد امام خمینی (ره) روز سه شنبه مورخ ۱۳ تیرماه در محل نمازخانه اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام عربپور مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان کرمان ضمن تشکر از مدیریت و پرسنل کمیته امداد که هم در بحث نماز،هم مهدویت و هم غدیر فعالیتهای خوبی را داشته اند در خصوص ماه ذی الحجه که همه اش متعلق به اهلبیت است مکطالب مبسوطی را بیان داشت.

عربپور در ابتدای سخن با اشاره به آیه یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ ۖ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ ۚ وَاللَّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْکَافِرِینَ گفت: این ماه ماه ولایت هست گر چه به نام ذی الحجه است ماهی که در آن واجب بزرگی چون حج انجام می شود.وی همچنین در خصوص ولادت امام هادی (ع) و یادگار آن حضرت زیارت جامعه کبیره گفت:زیارت جامعه کبیره در تمامی اماکن مقدسه و مضجع شریف اهلبیت توصیه شده یکی از زیاراتی که می خوانید زیارت جامعه کبیره است.

عربپور افزود:در این زیارت جامعه اعتقادات خودمون را نسبت به اهلبیت بیان میکنید و آن مرز عقیدتی  توحید و ولایت را کاملا مشخص میکنید.

وی همچنین ادامه داد:که مسئله غدیر آنقدر مهم است که خدا می فرماید ای رسول ما تو باید پیغام برسانی و پیغامی که باید محکم باشد استمرار هم داشته باشد و اگر این حرکت را انجام ندهی همه زحمتهای این ۱۳ سال هجرت و ۱۰ سال بعثت بی فایده است.

مدیر بنیاد استان کرمان با اشاره به مسأله مباهله گفت:مباهله یک سند هست بر حقانیت اهلبیت که مسیحی های نجران آمدند با پیغمبر راجع به حضرت عیسی مباحثه کردند که پیغمبر فرموده عیسی مسأله مهمی نیست که شما اینقدر مهم می دانیدوی همچنین گفت: که خدا آدم ابولبشر را بدون پدر و مادر خلق کرد ولی عیسی ابن مریم مادر داشته و هر چه پیغمبر گفت قبول نکردند و در آداب خودشون مباهله بود.یعنی نفرین کردن یکدیگروی همچنین با اشاره به آیه ۶۱ سوره آل عمران که می فرماید  فَمَنْ حَاجَّکَ فِیهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَکُمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَکُمْ وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَکُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْکَاذِبِینَ گفت:روز بعد پیغبر با علی و فاطمه و حسن و حسین آمدند که در این آیه پیغمبر علی را جان خودشون معرفی میکند. و از جمله  نزول سوره حتی در این ماه  و آغاز این ماه هم سالروز ازدواج امیرالمؤمنین با فاطمه زهرا (س) هست

 

سه شنبه های مهدوی در کمیته امداد کرمان برگزار شد

سه شنبه های مهدوی در کمیته امداد کرمان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا