اخبارخراسان رضوی

طرح توانمندسازی اساتید برگزار می شود

طرح «توانمندسازی اساتید» ویژه اساتید خواهر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، طرح توانمندسازی اساتید با حضور اساتید خواهر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی و با هدف تعمیق و غنابخشی به معارف امامت و مهدویت در اردیبهشت ۱۴۰۲ آغاز شد و مرحله اول آن بعد از اخذ آزمون به پایان رسید.

مرحله اول طرح توانمندسازی اساتید طی ۱۰ ساعت آموزشی با حضور اساتید فعال بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی و همراه با ۱۰ ساعت مباحثه برگزار شد.

مبنای اولیه آموزش در این مرحله کتاب امامت در بینش اسلامی از علی ربانی گلپایگانی و کتاب امامت پژوهی زیر نظر فاضل یزدی بوده است.

کارشناسان و مربیان خواهر بنیاد که در طرح توانمندسازی اساتید شرکت کرده اند به گروه های پنج نفره تقسیم بندی شده و با نظارت استاد مباحثه، مطالب تدریس شده را مباحثه و ارائه و اشکال گیری داشته اند.

در مرحله اول این طرح به مسأله امامت بصورت عام بعنوان پایه و اساس معارف مهدویت پرداخته شد و سیر کلی چیستی امامت، ضرورت امامت، جایگاه امامت، فایده امامت، صفا ت امام، راه تعیین و شناخت امام بعنوان نقشه کلی راه، مورد کنکاش و بررسی قرار گرفت.

اساتید حاضر در طرح توانمندسازی اساتید پس از گذراندن موفق ساعات آموزشی و مباحثه، آزمون پایانی این مرحله را دادند.

در مرحله دوم این طرح، مسأله امامت خاصه و بالخصوص امام مهدی(عج) مورد بررسی و تعمیق قرار خواهد گرفت.

طرح توانمندسازی اساتید طرح توانمندسازی اساتید طرح توانمندسازی اساتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا