اخبارمرکزی

کلاس پرده خوانی مهدویت با حضور میترا نجاتی از اساتید بومی استان در اراک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، کلاس پرده خوانی با حضور میترا نجاتی از اساتید بومی استان روز یکشنبه نهم مهر ماه در مرکز قرآنی افق شهرستان اراک برگزار شد.

در این کلاس میترا نجاتی ضمن تبریک ولادت رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع)، مطالبی را در خصوص امامت علوی و وظایف منتظران بیان کرد و گفت: یکی از وظایف مهم مردم در دوران غیبت کبری، داشتن روحیه اصلاح گری در سطح جامعه است، هر فردی باید در برابر آحاد جامعه احساس مسئولیت کند و در راه اصلاح افراد تلاش کند تا جامعه آماده پذیرش حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) باشند.

وی افزود: اصلاح جامعه از راه امر به معروف و نهی از منکر انجام و نتیجه مطلوب می دهد، ما باید سعی کنیم تمام مردم جامعه را با امام زمان(عج) آشنا کنیم، تا به واسطه این آشنایی مردم راه صحیح را در زندگی پیدا کنند.

نجاتی گفت: از جمله وظایف مهم منتظران و علاقمندان به آن حضرت، فراموش نکردن او و همیشه به یاد و ذکر حضرت مهدی(عج) بودن است.

نجاتی اضافه کرد: ایمان ما و اعتقادات ما بستگی کامل به موضوع ولایت و امامت دارد، بنابراین هر چقدر برای ترویج این فرهنگ تلاش کنیم باز کم کار کردیم.

این استاد بومی در ادامه در مورد شمسه ولایت نیز گفت: نام پیامبر صلوات الله علیه در مرکز شمسه نقش بسته است تا مرکزیت وجود مقدس ایشان و محوریت حضرت زهرا علیها السلام در عالم هستی و در میان اولیای الهی روشن گردد.

وی افزود: در این تابلو به نام پدران و مادران ائمه معصومین علیه السلام اشاره شده است و نام چهارده معصوم با اسم و القاب خاص آنها در این شمسه به چشم می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا