اخبارخراسان رضوی

اردو دانش آموزی رهروان زینبی در مشهد برگزار شد

مربی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی: نوجوانان بهترین فرصتها برای تبلیغ دین و اثرگذاری مهدویت هستند

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، دانش آموزان استان خراسان جنوبی در اردو دانش آموزی رهروان زینبی که در تاریخ ۱۷ مرداد در اردوگاه شهید هاشمی نژاد مشهد، با هدف کنشگری عفاف و حجاب و البته تربیت رهبر در گروه دانش آموزی برگزار شد، شرکت کردند.

در ابتدای این جلسه همخوانی پرشور با موضوع حجاب توسط کارشناس بنیاد اجرا شد که با همراهی گرم مخاطبین همراه بود.

در این جلسه فاطمه طلابکی مربی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی طبق نیاز سنجی، به موضوع ولایت فقیه و بررسی جایگاه ولایت فقیه از منظر آیات قرآن، روایات و سیره معصومین و عقل و همچنین پاسخ به سوالات پیرامون این مبحث پرداخت.

کارشناس بنیاد استان گفت: ولایت فقیه، نه تنها موضوعی صرفا سیاسی نیست بلکه براساس آیات و روایات اهل بیت کاملا ریشه در عقاید شیعه دارد و برخلاف تصور و القائات بعضی، جمهوری اسلامی آن را ابداع نکرده بلکه بر اساس تاریخ حیات ائمه اطهار در زمان خود معصومین بوده است. و به دستور ائمه تأسیس و توسط رهبر کبیر انقلاب و حمایت مردم، احیا شده و به جهان معرفی و در حال اجراست.

این کارشناس مهدویت از دلایل تأکید و امر ائمه به رجوع به فقها را حرمت تبعیت از طاغوت در تمامی عصرها و عرصه ها دانست.

وی در پایان گفت: در اصل دوم قانون اساسی، جمهوری اسلامی نظامی است بر پایه ایمان به خدای یکتا(لااله الاالله) و اختصاص حاکمیت و تشریع به او و لزوم تسلیم در برابر امر او که به معنای نفی هرگونه طاغوت و اختصاص حاکمیت به خداوند است. که نتیجه آن، زمینه سازی از موازین و مبانی حکومت جمهوری اسلامی بعنوان زمینه ساز برقراری حکومت عدل جهانی به رهبری و فرماندهی آخرین ذخیره الهی حضرت صاحب الزمان(عج) می باشد.

لازم به ذکر است ضمن معرفی کتابهای مرتبط، مخاطبین اردو دانش آموزی رهروان زینبی از بحث ولایت فقیه استقبال کرده و با همراهی در بحث، جلوه زیبایی به جمع دانش آموزی دادند. نوجوانان حاضر در این اردو از شهرستان های بیرجند، سربیشه، نهبندان، درمیان، زیرکوه، قاین، خضری، سرایان، فردوس، بشرویه، طبس و خوسف مهمان مشهد بودند.

اردو دانش آموزی رهروان زینبی در مشهد اردو دانش آموزی رهروان زینبی در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا