آذربایجان شرقیاخبار

نشست مهدویت برای روسای شعب اداره ثبت احوال آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان آذربایجان شرقی، نشست مهدویت برای رواسای شعب اداره ثبت احوال استان، با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان، روز شنبه بیست و یکم بهمن ماه در اداره کل ثبت احوال برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به تاریخچه مهدویت در ایران، گفت: بحث مهدویت قبل از انقلاب به معنای انزوا و رکود بود ولی به برکت انقلاب تحول عظیمی در بحث مهدویت ایجاد شد و دیدگاه ها نسبت به مهدویت تغییر کرد، و مسئله انتظار معنای جدیدی برخود گرفت.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب معنای انتظار حرکت در مسیر ظهور شد، یعنی انتظار به معنای نشستن در جایی و رکود نیست بلکه باید حرکت کرد و زمینه را فراهم کرد.

وی با بیان دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) به مسئله انتظار و مهدویت، افزود: انقلاب اسلامی تنها الگوی عملی برداشت صحیح از انتظار در عصر حاضر است که آثار و نتایج شگفتی چون قیام ضد بی‌عدالتی‌ها تلاش برای پیشرفت و تکامل، مبارزه جویی با ظالمان و عدم همراهی با حاکمان نامشروع را به دنبال داشته است، امام خمینی(ره) می‌فرماید: ما همه انتظار فرج داریم و باید در این انتظار خدمت بکنیم انتظار فرج انتظار قدرت اسلام است و ما باید کوشش کنیم تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا کند.

نشست مهدوی روسای ثبت احوال تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا