آذربایجان شرقیاخبار

نشست مهدوی در مسجد المهدی تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، نشست مهدوی با حضور و سخنرانی حجت الاسلام هادی از مربیان مهدویت استان در محل مسجد المهدی منطقه عباسی تبریز روز یک شنبه هفتم خرداد ماه برگزار گردید.

در این نشست حجت الاسلام هادی با اشاره به آیه مبارکه وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّهً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ، گفت: در این عالم همه کار ها و فعل ها دست بشریت نیست، در دست خداست و اگر اراده خداوند به فعلیت کاری باشد قطعا اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره اینکه وعده های خداوند تخلف پذیر نیست و قطعا اتفاق خواهد افتاد گفت: یکی از این مسائل ظهور امام عصر (عج) است، خدا می فرماید ما می‌خواهیم دوباره منت بگذاریم برسر مستضعفین عالم، چرا که اولین منت ارسال پیامبر اعظم اسلام بود و دومین منت ظهور امام زمان است.

حجت الاسلام هادی خاطر نشان کرد: ما باید تلاش کنیم که خودمان را تو این مسیر گم‌ نکنیم و این زمانی محقق می شود که بتوانیم وظیفه ای که منتظران ظهور دارند را عملی کنیم.

هادی ادامه داد: آنقدری که به علامت های ظهور تاکید شده به شرایط ظهور اشاره نشده است اگر علامت های ظهور چندین بار بیان شود اما به شرایط ظهور اشاره و در نهایت محقق نشود قطعا حضرت تشریف نخواهند آورد یکی از وظایف منتظرین این است که خودشان را در این مسیر با فراهم ساختن شرایط ظهور گم نکنند.

وی ادامه داد: لازم‌نیست برای شرایط ظهور کارهای بزرگی را انجام داد بلکه هرکسی بخاطر امام عصر کاری که از دستش بر می آید را انجام دهد و یا یکی از رذایل اخلاقی خودش را ترک کند این کمترین کار و بهترین کار ممکن برای ظهور حضرت است که می‌توانیم انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا