اخبارهمدان

نشست تخصصی آیت الله نجم الدین مروجی طبسی با مسئول مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان همدان، نشست تخصصی آیت الله نجم الدین مروجی طبسی با مسئول مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه همدان، معاون فرهنگی و آموزشی و پژوهشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج)، اساتید و دانش پژوهان رشته تخصصی مهدویت حوزه علمیه همدان روز پنج شنبه چهارم آبان ماه با موضوع شبهات مهدوی برگزار شد.

آیت الله نجم الدین مروجی طبسی در این نشست با بیان اهمیت مباحث مهدوی، بیان کرد: باور به مهدویت از مسائلی است که همه مذاهب اسلامی بر آن اتفاق نظر دارند و مختص به پیروان مکتب اهل بیت(ع) نیست. شمار فراوان احادیث مرتبط با مهدویت در منابع مورد اعتماد اهل سنت، نقل و تأیید این موضوع توسط دانشمندان بزرگ سنی، به ما اطمینان می‌دهد که باور به ظهور مهدی موعود(عج) به هیچ وجه منحصر به شیعیان نیست و تمامی ادیان آن‌را پذیرفته‌اند.

وی افزود: عده ای بحث ارتباط شخصی با امام زمان(عج) را مطرح کرده اند و از بی نیازی به مرجعیت سخن می گویند؛ درست همان نقشه و طرحی که طاغوت، سال ها در تحققش کوشید تا مرجعیت و روحانیت را از این امور کنار بگذارد تا از این راه های شیطانی نفوذ کنند.

آیت الله مروجی طبسی ادامه داد: یقیناً خود شیطان بزرگ، یعنی آمریکا و نیز انگلیس و اسرائیل، پشت این قضایا هستند؛ اما این کارها را توسط جاهلان ساده لوحی پیش می برند که بعضی از آنها از علاقه مندان و عاشقان حضرت صاحب الزمان(عج) هم هستند. این افراد نمی دانند که عده ای از عشق آنها به حضرت مهدی(عج) و از اعتقادشان به مهدویت سوء استفاده و آنان را علیه خادمان و زمینه سازان حکومت حضرت بسیج می کنند، تا آن جا که آنان را رو در روی مرجعیت قرار می دهند و نباید فراموش شود این مسئله خطر بزرگی است که متأسفانه ما را تهدید می کند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت شناخت حضرت مهدی موعود(عج) در بین دانش پژوهان، گفت: مهم ترین مباحثی که یک دانش پژوه مهدوی باید دنبال کند و پیگیر یادگیری آن باشد شامل: ولادت حضرت، احکام جدید مهدوی، نقش فقها در زمان امام عصر(عج)،  تخریب مساجد و کشتار جمعیت در زمان امام مهدی(عج) می باشد.

نشست تخصصی آیت الله نجم الدین مروجی طبسی با مسئول مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه همدان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا