اخبارخراسان رضوی

نگاه جهانی به عاشورا در راستای تمدن سازی برای ظهور/محور گفتگو در استان خراسان رضوی

مربی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی طی ده جلسه در دهه اول محرم به بررسی جایگاه بانوان در ایفای نقش برای ظهور حضرت پرداخت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، فاطمه طلابکی مربی این بنیاد در طی ده روز به گفتگو با بانوان پرداخت و مسائل مرتبط با قیام عاشورا و قیام حضرت مهدی(عج) را با نگاهی تازه بیان کرد.

وی در ابتدا با این سوال شروع کرد که من چگونه می توانم برای ظهور حضرت نقش ایفا کنم اول باید خودم را بشناسم و ببینم من کجای زندگی امامم قرار دارم.

این کارشناس مهدویت ادامه داد: نظرات مختلفی در مورد زن هست اما نظر خداوند چیست؟ آیا انجام دادن وظایفی که به گردن ماست موثر در ظهور حضرت است یا نه؟

فاطمه طلابکی برای تبیین مستند نظر اسلام به بیان آیاتی مانند ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ سوره تحریم، ۹۵ سوره نحل، شأن نزول ۳۵ سوره احزاب، ۱ سوره نساء و ۱۵۶ سوره بقره پرداخت و به بیان سرگذشت و شاخصه های زنانی که مورد رضایت امام زمانشان بودند مانند بانو حسنیه در زمان امام کاظم علیه السلام پرداخت.

این استاد مهدویت به حل ریشه ای شبهاتی که دشمنان در ذهن مردم القاء می کنند بر اساس آیات قرآن و روایات معصومین مانند شبهات دوران امیرالمؤمنین علیه السلام اشاره کرد و به ارائه راه های کاربردی و آسان جهت ارتباط موثر با امام زمان(عج) پرداخت.

وی از نگاه جهانی به جریان تربیتی عاشورا و نقش تمدن سازی و ظلم ستیزی آن تا ظهور سخن گفت و همچنین به شناخت نقش بصیرت در سیاست و تربیت و سبک زندگی حسینی و زمینه سازی جامعه جهانی مهدوی اشاره کرد.

وی در تبیین جایگاه نظام جمهوری اسلامی در ایجاد تحول در نگاه و سبک زندگی زنان و دختران در جهت وظایف زمینه سازی ظهور تاکید کرد و به برخی شبهات ولایت فقیه و عملکرد نظام جمهوری اسلامی پاسخ گفت.

این مبلغ فعال مهدویت در پایان هر جلسه طبق موضوع مطرح شده به معرفی کتاب، رمان، سخنرانی، ادعیه مرتبط و آیات قرآن براساس ترجمه مخصوص فارسی زبانها پرداخت.

قابل ذکر است که این مجلس در مشهد، پنجراه سناباد، بلوار مجد، مجد ۳، بعد از چهارراه سوم برگزار شد و همراه با پرسش و پاسخ و برگزاری مسابقه و اهدای کتب مهدوی بود.

نگاه جهانی به عاشورا استان خراسان رضوینگاه جهانی به عاشورا استان خراسان رضوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا