اخبارقم

جلسه هماهنگی تولید و تنظیم نمایشنامه های مهدوی ویژه مدارس در قم

اولین جلسه هماهنگی جهت تولید و تنظیم نمایشنامه های مهدوی ویژه مدارس در روز سه شنبه بیست و نهم خرداد ماه در بنیاد استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قم، اولین جلسه هماهنگی جهت تولید و تنظیم نمایشنامه های مهدوی ویژه مدارس با حضور حجت الاسلام شهیدی مدیر بنیاد استان، حجت الاسلام محمدی مسئول واحد کودک و نوجوان بنیاد استان و غلامرضا نیافر فعال در عرصه هنرهای نمایشی، در روز سه شنبه بیست و نهم خرداد ماه در بنیاد استان قم برگزار شد.

حجت الاسلام شهیدی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قم در این جلسه گفت: در عرصه مهدویت جای کار بسیار است و یکی از کارهای لازم و مناسب حرکت به سمت تبدیل محتواهای معتبر مهدوی به شیوه های هنری و نمایشی است. کتاب های متنوع و معتبری در رابطه با امام مهدی(عج) و مهدویت نوشته شده است که می توان از آن ها جهت تنظیم متن نمایشنامه های مهدوی استفاده کرد.

در ادامه حجت الاسلام محمدی اظهار داشت: یکی از قالب های موثر برای انتقال مفاهیم مهدویت به دانش آموزان، نمایش می باشد که متاسفانه در حوزه مهدویت ما نمایشنامه های مناسبی برای استفاده در مدارس نداریم. با توجه به خلاء موجود اگر نمایشنامه های مناسب و کوتاه مهدوی بتوانیم تولید و آماده کنیم بدون شک بسیار مورد استقبال مدارس قرار خواهد گرفت.

وی به معرفی برخی کتب مهدوی به عنوان منبع پیشنهادی برای دریافت محتوا از آنها در جهت تولید نمایشنامه های مهدوی پرداخت.

غلامرضا نیافر در پایان جلسه با اشاره به اهمیت نمایش برای دانش آموزان گفت: تاثیر نمایش بر روی مخاطبان قابل توجه است و باید از این روش برای بیان معارف مهدویت استفاده کرد. هدف ما تولید نمایشنامه های جذاب مهدوی مناسب برای کودکان و نوجوانان است و در کنار این تولید باید مطالبه گری جهت تولید کارهای هنری مهدوی از مجموعه هایی مانند حوزه هنری انجام شود تا آنها هم در این عرصه گام هایی را بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا