اخبارخراسان رضویگفتگوها

مصاحبه در موضوع فلسطین و ظهور با کارشناس غرب و مهدویت استان خراسان رضوی

گلپور: مهدی یاوران لازم است در مسئله فلسطین، فضای محیطی را درک کرده و نظرات احساسی ندهند و بشدت در این مسائل پیرو خط رهبر باشند

روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی در گفتگوی اختصاصی با پروین گلپور، استاد و مبلغ معارف مهدویت در حوزه و دانشگاه و در موضوع تخصصی غرب و مهدویت، از جریانات اخیر فلطسین و و ظیفه مهدی یاوران جویا شد.

_ برای ورود به موضوع صهیونیست از کجا باید شروع کرد؟

در جریانات اخیر فلسطین و ماجرای صهیونیست و اسرائیل شما را ارجاع می‌دهم به کتاب استاد شجاعی کتاب غرب و مهدویت، کتاب عنوانی دارد به نام باورهای آخرالزمانی برای بنی‌اسرائیل و صهیونیست های امروزی یعنی کتاب توضیح میدهد که یهود و بنی‌اسرائیل چیست صهیونیست چیست و چه فرقی با هم‌ دارند و بعد این باورها را بررسی می‌کند.

مهم‌ترین نبی بنی‌اسرائیل که متناسب با شرایط امروز بهش توجه می‌کنیم حضرت موسی(ع) است که حضرت موسی(ع) و پیروانشون می‌شوند یهودی‌ها که از کتاب مقدس تورات پیروی می‌کنند فارغ از این‌که تحریف دارد یا نه، یک کتاب دیگه هم دارند بنام تلمود و یک سری کتابهای تفسیرهایی که دست‌نوشته بزرگانشان است ولی اصل ‌همین کتاب تورات و تلمود است.

_ فرق صهیونیست‌ها با یهودی‌ها در چیست؟

صهیونیست‌ها شاخه‌ای در میان یهودیان هستند که اعتقادشان بر این است که برای‌اینکه آخرالزمانی مطابق با باورهای یهودیت را رقم بزنیم باید اقدام کرد. یهودی‌ها همه قوم نژادپرست هستند و می‌گویند موعود آخرالزمان برای نجات ما می آید.

فرق صهیونیست‌ها با یهودی‌هایی که در این است که یهودیان می گویند باید صبر کنیم که در جریان تاریخ این اتفاق بیفتد اما صهیونیست ها می‌گویند نه، ما برای رخ دادن آخرالزمان مطابق با باورهای خودمان باید حرکتی بکنیم دولتی تشکیلات دهیم دولتی یهودی.

دولت یهودی که صهیونیست‌ها قائل‌اند تشکیل شود و در واقع با یک ایده‌های مذهبی ولی به پشتوانه نظام سرمایه‌داری انگلیسی و آمریکایی تشکیل می شود و در ابتدای امر اصلاً هدف سرزمین‌های مقدس نیست بلکه هدف یک کشور یهودی است که خوب بین گزینه هایی که داده می‌شود برای تأسیس کشور یهودی، بیت‌المقدس که سابقه‌ای تاریخی و باورهای دینی دارد بیشترین اقبال را می آورد و بعد در جریان تاریخ از هرتزل این جرقه می‌خورد که کشور یهودی عملی شود در صورتیکه از قبل این دیدگاه بوده و حالا در مسیر انجام ماجراهایی مثل جنگ جهانی دوم، واقعه هولوکاست از نگاه خودشان، فشار نازی‌ها به جمعیت یهودی‌ها باعث شدن این امر می شود و نگاه یهودستیزی که بین اقوام مسیحی خیلی پررنگ‌تر بود.

_ ماجرای صهیونیست‌ها از کجا شروع می شود؟

مشکل از همین‌جا شروع می‌شود که برای تأسیس کشور یهودی اقدام می‌کنند چرا که طبق ۵ باور آخرالزمانی یهودی‌ها وقتی این ۵ باور اتفاق ‌افتد آخرالزمان الهی رقم می خورد و یکی از این پنج‌تا، تشکیل دولت یهودی است که براساس آن تشکیل دولت یهود، گویا جواز شرعی دارند برای هر نوع کشتار در فلسطین، چرا که می‌گویند این منطقه از نیل تا فرات وعده داده شده در کتاب تورات برای قوم یهود. کل حدفاصل نیل تا فرات را به‌صورت ظاهری و علنی می‌خواهند به کشور یهودی تبدیل کنند و خب مسلماً بقیه عالم را هم در سیطره خودشون داشته باشند.

آن چیزی که مهم است این است که در باورهای آخرالزمانی این‌هاست که وقتی دولت اسرائیل تشکیل شد برای تطهیر آن منطقه‌ای که دست کفار بوده که ما مسلمان‌ها از نظر یهود کفاریم، آداب و مناسکی باید انجام داد، گوساله سرخ مو آورند و به طریق خاصی ذبح کنند و این منطقه را تطهیر کنند. و بعد جنگ آرماگدون اتفاق می افتد که جنگ آخرالزمانی است و قرار است دشمنان ماشیح را از بین ببرد و بعد هم ظهور منجی شان است.

یکی دیگر از ۵ باور آخرالزمانی یهودی‌ها، بازسازی معبد سلیمان است که بیت‌المقدس را روی ویرانه‌های آن ساخته‌اند و تخریب بیت‌المقدس خودش موضوعیت دارد.

ماجرای تاریخ صهیونیست اسرائیل، کتاب به بهانه مسیح، می تواند کمک کند مخصوصاً در فصل‌های اول کتاب می‌بینیم که این‌ها با سانسور های خبری با دروغ‌های رسانه‌ای، جامعه جهانی را با خودشان همراه می‌کنند که خب الان الحمدلله روشنگری‌ها در جامعه ‌جهانی اتفاق می‌افتد و افرادی مانند راشل کوری که خب خیلی قدیمی اند و روشنگری برایشان اتفاق می‌افتد و این‌ها می‌فهمند و می‌شوند ندای مردم مظلوم فلسطین و در این راه هم شهید می‌وند ولی الان دیگر تقریباً هیمنه رسانه‌ای غرب خیلی ضعیف و شکسته شده است.

_ پیشنهاد شما برای مهدی یاوران در این زمینه چیست؟

مهدی یاوران لازم است حواس‌شان جمع باشد چون الان ما چیزی که در جامعه‌مان داریم این است که خیلی ها در فضای رسانه‌ای تحت تأثیر جو قرار می‌گیرند و کارهای ذوقی انجام می‌دهند فضای احساسی تشکیل می دهند و جنگ را ذوقی و فانتزی می بینند.

مهدی یاوران هم خودشان در این زمینه قوی شوند هم دیگران را هم دعوت کنند که باور کنیم جنگ فقط یک فانتزی که ما تو تلویزیون می‌بینیم نیست، نصرت الهی فقط آن چیزی که ما فکر می‌کنیم نیست.

مهدی یاوران لازم است درک کنند فضای محیطی را و نظرات احساسی ندهند و بشدت در این مسائل پیرو خط رهبر باشند ایشان می گویند فقط از مظلومیت صحبت نکنید از شهامتشان از ایستادگی‌شان از اوج استقامت و مقاومت مردم فلسطین صحبت کنید.

که خب متأسفانه ما بین خیلی از افرادی که توی فضای رسانه‌ها از مردم غزه می‌گویند دست می‌گذارند روی مظلوم بودن و ضعیف بودن مردم، خوب انتفاضه از همین‌جا شروع می‌شود که مراجعی مثل امام و رهبر، خودباوری می دهند به مردم فلسطین، که این طوفان الاقصی و مقاومت کار خود مردم فلسطین است و کسی از بیرون به اینها چیز نداده بلکه اینها از درون شکفته شدند. پس اول این‌که مهدی یاوران خیلی توجه کنند و در کنار این‌که پیرو خط رهبر باشند، جو زده فضای رسانه‌ای نشوند.

دوم اینکه مهدی یاوران از محضر اساتید برتر و دلسوز در این عرصه بهره برند یعنی فقط در فضای رسانه مصرف‌کننده نباشیم خودمان تولیدکننده باشیم.

سوم اینکه بسیار لازم است مهدی یاوران در زمینه بحث تاریخ، بحث انقلاب خودمان، بحث مفاهیم دینی قوی باشند یعنی بسنده نکنند فقط به دوره‌های مهدویت، به این‌که خب ما پراکنده خوانی کنیم.

واقعاً همه مهدی یاوران اگر می‌خواهند کاری انجام بدهند برای امام زمان(عج) باید نظم داشته باشند و با سیر مطالعاتی پیش روند تا بتوانند نظر خوبی در همه فراز و نشیب‌ها داشته باشند.

_ ارتباط جرایانات فلسطین به ظهور چیست؟

ارتباط این مسائل به ظهور و این اصل که ما در علایم غیر حتمی خیلی مانور می‌دهند و حتی در علایم قطعی بعضی از اساتید قائلند همیشه می‌گویند که بعضی از مطالب بعد از انفاق افتادنش روشن می شود که این همان علامت بوده همه‌چیز مثل صیحه آسمان واضح نیست.

مثلا سفیانی روی پیشانی اش ننوشته که من سفیانی ام ولی بعد از این‌که ارتباطش با ظهور مشخص می‌شود و مردم می گویند این همان سفیانی است، یک سری از اساتید خیر قائلند بحث بداء و بعضی از اساتید خیلی مثلاً دقت می‌کنند به این عدم تطبیق با هر عنوانی.

اگرچه که خیلی از این‌ها اتفاقاتی که می‌افتد برای ما ان‌شاءالله نویدبخش ظهور باشد اما تطبیق نباشد مثل موی باریکی که راه رفتن روی آن خیلی سخت است. همه این اتفاقات نوید ظهور است ولی ما وقت تعیین نکنیم ما تطبیق ندهیم ما قطعیش نکنیم کما اینکه هرجمعه گفته شده منتظر امام زمان باشیم و بعضی از اساتید دیگر حتی قائل‌اند که امام زمان(عج) زمان ظهورشان را می دانند.

ان‌شاءالله که خدا به همه ما با لطف خودش و برکت نام امام زمان(عج) کمک کند که در تمام این مراحل حرفی نزنیم یا کاری نکنیم که خدایی نکرده باعث رنجش دل امام زمان(عج) شود و ان‌شاءالله همه ما زمینه‌ساز ظهور باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا