اخبارخراسان رضوی

مراقبت کانون های مهدویت از تحریف معنوی تفکر ناب مهدوی در مشهد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، در گردهمایی علمی-آموزشی و تشکیلاتی کانون های مهدویت دانشگاه های سراسر کشور، دومین همایش حافظان، قاریان، مدیران دارالقرآن ها و فعالان قرآنی دانشگاه فرهنگیان و همایش کشوری دبیران تشکل های اسلامی این دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان بر لزوم مراقبت کانون های قرآن و مهدویت دانشگاه ها از تحریف معنوی مفاهیم ناب اصول دینی تأکید کرد.

حجت الاسلام علی تقوی در جمع دبیران کانون‌های مهدویت دانشگاه های سراسر کشور و نیز فعالان قرآنی و دبیران تشکل های اسلامی دانشگاه فرهنگیان در مشهد با بیان این که تفکر اسلام ناب بر پایه هایی استوار است که مهدویت یکی از آن ها است، گفت: مهدویت باعث می شود جامعه پویا و سرزنده باشد و به سمت سستی و رخوت نرود چون همیشه در انتظار موعود است و برای خود وظایفی ترسیم می کند.

وی افزود: شهادت یکی دیگر از ارکان اسلام ناب است که موجب می شود جامعه اسلامی پیشرو، ظلم ناپذیر و ذلت ناپذیر باشد همچنین امامت را از دیگرپایه های اسلام ناب دانست که در طول خود به ولایت فقیه منتهی می شود.

وی با بیان این که با استفاده از دو ابزار تحریف لفظی و تحریف معنوی می توان یک تفکر را تضعیف کرد، گفت: تحریف لفظی از تحریف اصل یک موضوع صورت می گیرد که می توان درباره آن به تحقیق و پژوهش پرداخت و ثابت کرد که اصل ماجرا درست است؛ مانند واقعه غدیر خم که برخی در اصل آن تشکیک کردند، اما علامه امینی در کتاب الغدیر خود نشان داد این واقعه به تواتر نقل شده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان، با بیان این که تحریف معنوی اساس و بنیان اصول را در ذهن ما از بین می برد، توضیح داد: پیامبر اکرم (ص) به عمار یاسر فرمودند تو به دست فرقه باغیه شهید می شوی و این سخن هنگامی که عمار در لشکر امام علی(ع) بود و در جنگ صفین توسط سپاه معاویه به شهادت رسید به حقیقت پیوست، اما معاویه با تحریف معنوی این رویداد استدلال کرد ما عمار را نکشتیم بلکه علی او را کشت چون او بود که عمار را به جنگ آورد و اگر به جنگ نمی آورد کشته نمی شد.

وی در بیان مراقبت کانون های مهدویت از تحریف معنوی تفکر ناب مهدوی، تأکید کرد: دشمنان می توانند به واسطه اینگونه تحریف ها تفکر ناب مهدوی را در ذهن ما سست کنند، مفهوم شهادت را از ما بگیرند یا مفهوم امامت را در ما متزلزل سازند.

حجت الاسلام تقوی با بیان این که ممکن است به واسطه تحریف معنوی یک اصل دینی، مفهوم ناب آن اصل از ما گرفته شود، بیان کرد: در کانون های مهدویت، کانون های قرآن و سایر کانون های دینی باید مراقب این موضوع باشیم زیرا ممکن است در اثر تحریف معنوی، ما به جایی برسیم که فقط ظاهری دین را یدک بکشیم اما در باطن تمام باورهایمان ضعیف شده باشد.

وی تأکید کرد: تا زمانی که کانون های دینی مانند کانون های مهدویت و قرآن در برابر ظالم نایستند دشمن با آن ها کاری ندارد و حتی به آن ها کمک هم خواهد کرد.

مراقبت کانون های مهدویت از تحریف معنوی تفکر ناب مهدوی در مشهد مراقبت کانون های مهدویت از تحریف معنوی تفکر ناب مهدوی در مشهد مراقبت کانون های مهدویت از تحریف معنوی تفکر ناب مهدوی در مشهد

منبع: روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا