اخبارگفتگوها

حجت الاسلام نصوری: مراقب مدعیان دروغین مهدویت در مسیر اربعین باشید

به مناسبت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، حجت الاسلام نصوری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) به گفت و گو با روابط عمومی بنیاد پرداخت، متن این گفت و گو به شرح ذیل می باشد:

نصوری در این گفت و گو گفت: اربعین فرصت بسیار مناسبی است که از این فرصت باید در بحث مهدویت استفاده کنیم. اربعین به نوعی مانور منتظران امام زمان(عج) است که دلدادگی خود را به امام شهید نشان می دهند. جدا از ثواب و عنایاتی که به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می شود، از بستره ی امام شهید باید به امام حی برسیم و بالطبع بیشتر باید فضای معنوی و مباحث اثباتی اربعین را دنبال کنیم تا بتوانیم جریان امامت و مهدویت را به عنوان یک فرد تأثیرگذار در این مسیر دنبال کنیم.

وی با اشاره به این موضوع که باید به این نکته توجه داشت همانطور که ما این نگاه را داریم که از فرصت اربعین باید استفاده کرد، جریان های انحرافی هم به دنبال سؤ استفاده از این فرصت هستند، گفت: نمونه های زیادی از این موارد وجود دارد. مثل بعضی افراد که تفکرات شیعه انگلیسی دارند و سعی می کنند با افراطی گری برنامه های جریان اربعین را به سمت دیگری سوق بدهند و بعضی از افراد هم مثل جریان یمانی از زمان پررنگ شدن برنامه اربعین آنها هم حضور پررنگ در این برنامه داشته و دارند. به همین دلیل باید قبل از سفر نسبت به جریان های انحرافی آگاه سازی و مصون سازی برای زائرین و بخصوص متولیان موکب ها و مسئولین امر شکل بگیرد که جدای از جدیت در خدمت رسانی به زائرین و نگاه های اثباتی نسبت به جریان اربعین، این نکات را هم در نظر داشته باشند و مراقب مدعیان دروغین مهدویت در مسیر اربعین باشند.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد ادامه داد: اگر احیاناً در مسیر پیاده روی برخوردی با جریانات انحرافی و مدعیان دروغین در بحث مهدویت به وجود آمد، افراد توجه جدی داشته باشند که اگر تخصص در این زمینه ها ندارند به بحث و صحبت با آنها ورود پیدا نکنند که این موضوع باعث آسیب بسیار جدی می شود و اگر لازم شد از مجموعه های متخصص در مهدویت که در موکب های مسیر استقرار دارند کمک بگیرند و یا اگر سوال و ابهامی برای آنها ایجاد شده در زمان پیاده روی به آن توجه نکنند و وقتی برگشتند در مورد آن تحقیق کنند؛ این موارد حتما باید قبل از سفر تذکر داده شود.

نصوری در ادامه گفت: نکته ی بعدی که باید به آن توجه شود بحث افشاگری و جهل زدایی است. خیلی از جریانات انحرافی از روی جهل و نادانی فعالیت می کنند به همین دلیل باید افرادی که متخصص و متعهد به جریان اربعین و امام حسین(ع) هستند، فرهنگ امام زمان(عج) و امام حسین(ع) را از بدعت ها و انحرافات پیراسته کنند و نگذارند افراد و جریان های دروغین از این بستر سؤ استفاده کنند. زیرا این جریان ها در کمین هستند تا افراد ساده لوح و ساده اندیش و زود باور را به سوی خودشان جذب کنند. به همین دلیل باید در گام اول تمرکزمان روی فضای معنوی اربعین و استفاده از فرصت اربعین برای اظهار ارادت به امام حی باشد و اتحاد و همدلی را پررنگ کنیم و مراقب باشیم که در دام شیادان و کسانی که از این فرصت سؤ استفاده می کنند نیافتیم.

حجت الاسلام نصوری: مراقب مدعیان دروغین مهدویت در مسیر اربعین باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا