اخبارخراسان رضوی

اعزام مبلغان مهدویت خراسان به مراسم اربعین

اعزام مبلغان مهدویت خراسان به مراسم اربعین توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) خراسان رضوی و حوزه علمیه خراسان صورت گرفت

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، مبلغان خواهر و برادر بنیاد استان خراسان رضوی در مراسم پیاده روی اربعین به نشر معارف امامت مهدویت و اهداء هدایای به زوار و خادمین پرداختند.

اعزام مبلغان مهدویت خراسان به مراسم اربعین، پس از گذراندن دوره تخصصی توانمندسازی در حوزه فِرق و ادیان، جریان‌شناسی کشور عراق، مباحث احکام و پاسخگویی به شبهات انجام شد تا در مسیر پیاده‌روی اربعین با زائران ارتباطات مؤثرتری را برقرار کنند.

این مبلغان با معارف مهدویت و نحوه مواجهه صحیح با فرقه های منحرف نیز آشنا شدند که پاسخگوی سوالات و شبهات مهدویت نیز باشند. در بین مبلغان، طلابی حضور داشتند که به زبان‌های خارجی مانند روسی، اسپانیایی، انگلیسی و عربی آشنایی دارند و در مسیر پیاده‌روی اربعین با زائران غیرایرانی ارتباطات مؤثری را برقرار کردند و همچنین در این گروه‌های تبلیغی، گروه تخصصی کودکان و نوجوانان در مسیر پیاده‌روی اربعین با برنامه‌های خاصی ارئه خدمت می کردند.

اربعین، یک تجلّی از عصر ظهور است؛ یعنی نشان می‌دهد وقتی امام در روابط اجتماعی تجلّی کند، چه اتفاقی می‌افتد. اُلفَتی که در اربعین اتفاق می‌افتد، اُلفَتِ حولَ‌الإمام است؛ یعنی اُلفَتی که بر محور محبّت امام و ولایت امام اتفاق می‌افتد. این اُلفَت می‌تواند به اُلفَت پایدار و ماندگار اجتماعی تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا