اخبارخوزستان

معرفی یک اثر مهدوی

کتاب امام عصر(عج) از لیلة القدر تا مطلع الفجر اثر حجت الاسلام والمسلمین امین بهرامی پژوهشگر مهدویت تألیف شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) استان خوزستان، کتاب امام عصر(عج) از لیله القدر تا مطلع الفجر اثر حجت الاسلام والمسلمین امین بهرامی پژوهشگر مهدویت تألیف شد.

حجت‌الاسلام امین بهرامی(شریعت شوشتری) پژوهشگر و فعال حوزه مهدویت گفت: در این کتاب در ۳ بخش به اثبات وجود امام زمان(عج) پرداخته شده است.

این فعال مهدویت در تشریح این اثر مهدوی افزود: بخش اول به اثبات وجود حضرت مهدی(عج) اختصاص یافته، همچنین در بخش دوم به اثبات قرآنی و روایی وجود صاحت مقدس حضرت ولیعصر(عج) اشاره شده که به آرا أهل سنت پیرامون مهدویت مورد نقد قرار گرفته و به ارتباط آن حضرت با شب قدر اشاره کرده است.

وی ادامه داد: محتوای بخش سوم به اثبات ادله پزشکی طول عمر امام عصر(عج) و همچنین به سوالات و شبهات پاسخ داده است.

حجت‌الاسلام امین بهرامی افزود: امروزه یکی از مهم‌ترین نیازها تبیین آموزه های مهدوی و همچنین نوآوری و ابتکار، استخدام زبانی نو در بازگفت این آموزه ها برای جوانان و نسل حال است.

وی به شور و شوق بالای جوانان اشاره کرد و گفت: برای پرنگ تر کردن ارتباط بین مردم و امام زمان(عج) باید از ظرفیت جوانان و نوجوانان استفاده کرد و از این فرصت در راستای هدایت جوانان بهره برد.

بهرامی در پایان گفت: شکی نیست که عدم شناخت کافی و کم توجهی به فرهنگ و مکتب مهدویت موجب افزایش انحرافات دینی بین جوانان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا