اخبارخراسان رضوی

مسجدی پیشگام در فعالیت های مهدوی با بیش از ۳۲۰ ساعت آموزش مهدویت

مسجد امام حسین(ع)، مسجدی پیشگام در فعالیت های مهدوی در ارتباط مستمر با بنیاد استان خراسان رضوی است

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، مسجد امام حسین(ع) واقع در مشهد، خیابان پیروزی ۷۲ بعنوان مسجدی پیشگام در فعالیت های مهدوی از تیرماه ۱۳۹۸ شروع به فعالیت مهدوی کرد.

حضور فعال کارشناسان بنیاد از جمله اکرم حبیب زاده و ارتباط مستمر با بنیاد استان ویژگی این مسحد است. کارشناس مهدویت بنیاد استان، از آبان ماه ۱۳۹۸ تا سال ۱۴۰۰ معارف مهدوی را منطبق بر چهار جلد کتاب درسنامه مهدویت برای مخاطبین طی ۷۵ جلسه آموزشی بیان کرد. همچنین شرح ادعیه مهدوی با تاکید به دعای« اللهم ارزقنا توفیق الطاعه» در بین مباحث کتاب درسنامه مهدویت برای مخاطبین بیان شد. این دوره همراه آزمون و گواهی به پذیرفته شدگان بوده است.

بعد از آن، در آذر ماه ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ موضوع وظایف منتظران با توجه به کتاب مکیال المکارم(۸۰ وظیفه منتظران) طی ۴۵ جلسه شرح و بسط داده شد.

مرحله بعد که از دی ماه ۱۴۰۱ شروع شده و تاکنون ادامه دارد با موضوع خانواده مهدوی و سبک زندگی منتظرانه طی ۴۰ جلسه برگزار شده است. همچنین، شناخت مقدماتی از فرق انحرافی در چند جلسه برای مخاطبین ارائه شد.

قابل ذکر است که انجام وظیفه مهدوی میدانی تحت عنوان طرح اطعام مهدوی که با معارف امامت و مهدویت همراه بوده از جمله فعالیتهای این مسجد فعال است. طرح اطعام مهدوی بمدت ۷ ماه است که هر هفته بصورت مستمر برای خانواده های نیازمندی که تحقیق و بررسی شده، صورت می گیرد.

مسجد امام حسین(ع) بعنوان مسجدی پیشگام در فعالیت های مهدوی، بالغ بر صدنفر مخاطب ثابت در این مدت داشته و با انتقال معرفت مهدوی، شناخت و بصیرت تلاش داشته مخاطب خود را نسبت به موضوعات امامت و مهدویت آگاه سازد.

گرامیداشت مناسبتهای ملی و مذهبی سال و ارتباط دهی معارف مهدوی با مناسبتهای دینی و ملی از ویژگی های این مسجد است که همراه هدایای ویژه ایام و مناسبتها برای سنین مختلف مخاطب بوده است. بیان موضوعات کاربردی و متناسب با نیاز جامعه مانند جهاد تبیین، مباحث سیاسی و بصیرتی روز، گفتارهای مقام معظم رهبری، پرسش و پاسخ از دیگر ویژگی های این مسجد پیشگام در فعالیت های مهدوی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا