اخبارخراسان رضوی

معارف مهدویت برای مخاطبان دارالقرآن آستان قدس رضوی

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، جلسه همکاری بین دارالقرآن آستان قدس رضوی و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، با حضور وداعی مسئول واحد خواهران بنیاد استان، دشتی معاون آموزش و پژوهش و تبلیغ خواهران بنیاد، خلخالی همکار آموزش و غلامرضاپور واحد رسانه بنیاد، حسن‌زاده کارشناس تفسیر دارالقرآن و  خاورنجفی کارشناس محافل قرآن رواق حضرت زهرا(س) در تاریخ ۸ آبان ماه برگزار شد.

در این جلسه وداعی از همکاری محتوایی و علمی بنیاد سخن گفت و اشاره کرد: ثقل بودن قرآن و عترت و در عصر حاضر امام مهدی(عج) ما را به پیوند هر چه نزدیکتر و عمیق تر قرآن و امام زمان(عج) می رساند.
وی افزود: ترجیحاً مباحثی به روش تلفیق مهدویت و قرآن مانند مباحث آخرالزمانی در قرآن، موضوعات ظهور در قرآن، زمینه‌سازی ظهور از منظر قرآن، سبک زندگی مهدوی در آیات قرآن، انتظار و وظایف منتظران و اخلاق مهدوی در حوزه قرآن، برای ارائه به انواع مخاطبین مناسب است.

در ادامه حسن زاده از ظرفیت هایی که در دارالقرآن وجود دارد سخن گفت و بیان کرد: در حوزه‌ی تفسیر، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه کارهایی انجام داده ایم و مدتی است که مباحث مهدویت کار نشده و این ضرورت احساس می شود.
سپس خاورنجفی کارشناس محافل قرآن رواق حضرت زهرا(س) به بیان قالب‌هایی که نیاز داشتند پرداخت و افزود: کارگاه قرآنی ویژه کودکان، پرده‌خوانی برای نوجوانان، امکان بیان معارف مهدویت در محافل قرائت قرآن از مواردی است که زمینه همکاری فراهم است.

سپس دشتی، معاون آموزش و پژوهش و تبلیغ خواهران بنیاد استان، نیز به ارائه پیشنهاد خود در زمینه دوره عمومی و تکمیلی و پیشرفته معارف مهدویت به هدف خروجی کارشناس مهدویت در حوزه نوجوان با کمک خود نوجوان‌ها و در زمینه برگزاری کارگاه های یک روزه با سرفصل‌های مورد نیاز مخاطبان پرداخت.
در پایان وداعی اعلام همکاری در همه موضوعات و برای همه مخاطبین با قالبهای مختلف کرد و گفت: منتظر اعلام نتایج و رایزنی های دارالقرآن حرم مطهر رضوی برای اجرایی شدن فعالیتهای مهدوی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا