اخبارخراسان رضوی

معارف مهدویت در طرح فرهنگی تربیتی چهره به چهره در مشهد بیان شد

حجت الاسلام و المسلمین موسوی نسب در یازدهمین گردهمایی آموزشی توجیهی مربیان طرح فرهنگی تربیتی چهره به چهره سراسر کشور حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین موسوی نسب مدیر بنیاد استان خراسان رضوی در یازدهمین گردهمایی آموزشی توجیهی مربیان طرح فرهنگی تربیتی چهره به چهره سراسر کشور در دانشگاه فردوسی ویژه آقایان و در دانشگاه تربیت معلم ویژه خواهران حضور یافت.

این طرح از سال ۱۳۸۰ با پیشنهاد حجت السلام والمسلمین قرائتی به رهبر معظم انقلاب و پس از تایید ایشان، آغاز به کار کرد و در حال حاضر در ۳۰ استان برگزار می‌شود.

مربیان این طرح، هر هفته یک جلسه برای نوجوانان و جوانان سنین ۱۱ تا ۱۸ سال، با محتوای آموزشی برگرفته از تالیفات حجت السلام والمسلمین قرائتی با موضوع اصول عقاید و احکام، برگزار می‌کنند.

از جمله موضوعاتی که در یازدهمین گردهمایی آموزشی توجیهی مربیان طرح فرهنگی تربیتی چهره به چهره چهار روزه برای مربیان مطرح شد معارف مهدویت بود.

گردهمایی مربیان طرح فرهنگی تربیتی چهره به چهره در مشهد

حجت الاسلام و المسلمین موسوی نسب، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی برای مربیان این طرح از معارف امامت و مهدویت سخن گفت و ضمن معرفی ظرفیت های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، به بیان راه های تعامل و همکاری و پیشنهادات محتوایی پرداخت و به ضرورت بیان طرح مباحث مهدویت و مبانی معرفتی مهدویت به معرفی سبک زندگی مهدوی اشاره نمود.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، آشنایی با هجمه های دشمن را امری ضروری برای ارتباط با مخاطب نوجوان و جوان دانست و گفت: تجهیز ما به سلاح علم و معرفت، همراه اخلاق حسنه و راه های راتباط موثر با نوجوان، می تواند هجمه های دشمن را خاموش کند.

موسوی نسب، زمینه سازی برای ظهور را وظیفه تک تک افراد دانست و ادامه داد: تبین تمدن نوین اسلامی، تنها راه نجات بشریت است، سخنان رهبر انقلاب در این زمینه کارگشاست؛ با ایمان و امید و استقامت، می توان فاتح قله ها بود و شما مربیان رسالتی خطیر در این زمینه دارید.

یازدهمین گردهمایی آموزشی توجیهی مربیان طرح فرهنگی تربیتی چهره به چهره(چکامه)، موسسه ترویج فرهنگ قرآنی، طی چهار روز، از هجدهم تا بیست و یکم شهریور ماه برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا