اخبارکرمان

سیزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) کرمان سیزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان با حضور مدیر و کارکنان بنیاد روز سه شنبه هفتم شهریور ماه برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند ابتدا حجت الاسلام رنجبر کارشناس فرهنگی بنیاد در خصوص غیبت و ظهور حضرت ولی عصر (عج) مطالب را بیان کرد.

رنجبر در این خصوص گفت:در روایتی  امام حسین (ع) چگونگی تحقق امر ظهور را چنین بیان میکند که نهمین فرزند من سنتی از یوسف و سنتی از موس ابن عمران (ع) است.

کارشناس فرهنگی بنیاد مهدویت کرمان بیان داشت:ظاهرا اشاره امام حسین (ع) به سنت حضرت یوسف و حضرت موسی همان غیبتی است که دو بزرگوار نسبت به قوم و امت خودشان داشته اند.

وی گفت:اشاره به این مطلب که آن زمانی حضرت یوسف (ع) از چشم برادران مخفی بوده است گرچه برادران یوسف را به ظاهر میدند ولی نمیشناختند و همچنین سنت غیبت حضرت موسی هم آن چهل روزی بوده است که حضرت به کوه طور رفته و در ادامه روایت امام حسین (ع) میفرماید که او یعنی حضرا مهدی (عج) قائم ما اهلبیت است و خداوند تبارک و تعالی امر اورا در یک شب اصلاح میکند.

حجت الاسلام رنجبر اظهار کرد:طبق این فرمایش امام حسین (ع) ظهور امام زمان (عج) به صورت دفعی و ناگهانی است و به همین خاطر می فرمایند شما در همه وقت و اوقات منتظر ظهور حضرت باشید.

کارشناس مهدوی بنیاد مهدویت کرمان بیان داشت: در روایت هم تعابیری که به کار برده میشود یکی تبعتأو یکی رجعتأ هست.

رنجبر در ادامه تشریح کرد:ما در علائم ظهور حتمی و غیر حتمی داریم که از علائم حتمی ظهور میتوان به پنج تای آن اشاره کرد.

سفیانی،صیحه آسمانی،قتل نفس زکیه،قیام یمانی و خسف بیداء از جمله علائم حتمی ظهور هستند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام عربپور مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان کرمان  ضمن تشکر از همکاران بنیاد مصوبات جلسه قبل را مرور و در خصوص برنامه های نهم ربیع پیشنهاداتی که باید به صدا و سیما بدهیم  را مطرح نمود که از جمله این پیشنهادات ساخت برنامه گفتگو محور در خصوص امام زمان (عج) با حضور تعدادی از جوانان،نشر و تبلیغ برنامه های سه شنبه های مهدوی توسط صدا وسیما،برگزاری مسابقات تلفنی برای مخاطبین با موضوع مهدویت،برگزاری مشاعره مهدوی و …….

در پایان هم کارشناسان مربوطه در خصوص برنامه های نهم ربیع و مهرماه نقطه نظرات و پیشنهاد های خود را ارائه کردند.

برگزاری سیزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان

سیزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا