اخبارخراسان شمالی

جشن نیمه شعبان؛ انعکاسی از زندگی معنوی در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان شمالی، در راستای اهداف تمدن سازی و آموزش مهدویت، دانشجویان دانشگاهای استان با برنامه‌های شاد و معنوی در روز هشتم اسفندماه، نیمه شعبان را جشن گرفتند.

در این جشن ها که نمایانگر ارزش‌های همبستگی و زندگی معنوی در جامعه دانشگاهی می‌باشد، برنامه های متنوعی اجرا شد، که به شرح زیر است:

برگزاری مراسم محوری در سالن دانشگاه: در این برنامه متبرک و با اجرای مجالس محوری، دانشجویان و اعضای هیئت علمی از نیمه شعبان با شعور و عزتمندی استقبال کردند. این مراسم شامل قرائت قرآن، سخنرانی‌های متنوع و قرائت شعر و نثر به مناسبت این روز می‌باشد.

برپایی ایستگاه پذیرایی: با توجه به اهمیت ارتباطات اجتماعی و تقویت اوازهای دوستی و همبستگی، ایستگاه پذیرایی در نقاط مختلف دانشگاه فعال خواهد بود. این ایستگاه‌ها فرصتی است برای آشنایی بیشتر دانشجویان و ایجاد ارتباطات جدید با مهدویت .

هدیه دادن کتاب: به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای سطح دانش دانشجویان، کتاب‌های مفید و ارزشمند به دانشجویان این برنامه هدیه داده شد. این نشاط مستلزم همکاری و حمایت بیشتر از سوی مسئولان و اعضای هیئت علمی می‌باشد.

پخت و توزیع آش نذری: از جمله آیین‌های روز نیمه شعبان، آش نذری است که به همین مناسبت در دانشگاه تهیه و بین دانشجویان توزیع شد. این آش نه تنها نماد تواضع و ارتباط با محرومان است، بلکه نشان از وفاداری و احساس مسئولیت اجتماعی دانشجویان می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا