آذربایجان شرقیاخبار

جشن غدیر تا مباهله دبیرستان فرزانگان ۲ تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، جشن ایام امامت و ولایت(غدیر تا مباهله) و اعزام دانش آموزان دبیرستان فرزانگان آموزش و پرورش ناحیه دو به مشهد مقدس با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان، روز دوشنبه نوزدهم تیر ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با تبریک ایام غدیر و مباهله با اشاره به آیه ۶۱ سوره آل عمران، گفت: یکی از وقایع مهم تاریخ اسلام مباهله می باشد، که هم حقانیت اسلام و هم جایگاه رفیع اهل بیت علیهم السلام و بخصوص حضرت امیرالمومنین علیه السلام را می رساند. وی با تاکید بر فراز “أَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَکُمْ” افزود: قرآن حضرت امیرالمومنین علیه السلام را بعنوان نفس و جان پیامبر معرفی می کند، که پیامبر(ص) با خود به مباهله آورد، اکنون این سوال مطرح است، در عصر حاضر جان پیامبر(ص) کیست؟ امروز جان پیامبر(ص) حضرت امام زمان(عج) است .

وی ضمن بیان فضیلت زیارت حضرت امام رضا علیه السلام، با اشاره به جریان مناظره امام رضا علیه السلام با عمران صابی، گفت: ما باید سیره اهل بیت علیهم السلام را الگوی زندگی خود قرار دهیم، و برای موفقیت در دنیا و آخرت قدم در جای قدم آن حضرات قرار بگزاریم، امام رضا علیه السلام وقتی با عمران صابی مناظره می کرد صدای اذان شنیده شد، حضرت برخواست و مهیای نماز شد، صابی گفت: اقا بمان و ادامه بده که قلب من نرم شده تا من ایمان بیاورم ، حضرت گفت: هدایت دست خداست و من لحظه ای نمازم را به تأخیر نمی اندازم. دانش آموزان عزیز با توکل بر خدا، اقامه نماز اول وقت موفقیت آینده خود را تضمین کنید، این فرمایش بزرگان دین ماست.

شن غدیر تا مباهله دبیرستان فرزانگان 2 تبریز

شن غدیر تا مباهله دبیرستان فرزانگان 2 تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا