آذربایجان شرقیاخبار

جشن ایام امامت و ولایت(غدیر تا مباهله) در تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، جشن ایام امامت و ولایت(غدیر تا مباهله) با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، ستاد اقامه نماز و تفسیر استان روز سه شنبه بیستم تیر ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن تبریک ایام مبارک و فرخنده غدیر و مباهله با اشاره به جریان غدیر، گفت: غدیر یعنی امتداد رسالت و باید بدانیم که امتداد غدیر هم امامت و ولایت است و ولایت فقیه هم در امتداد امامت است، جریان غدیر یعنی نصب امام از جانب خداوند متعال، که برابر رسالت پیامبر (ص) است.

وی با تشریح فرازهایی از خطبه غدیر، افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) در خطبه غدیر به ظهور حضرت امام زمان (عج) اشاره کرده و می فرمایید: أَلا إِنَّ خاتَمَ الْأَئِمَهِ مِنَّا الْقائِمَ الْمَهْدِی، أَلا إِنَّهُ الظّاهِرُ عَلَی الدِّینِ، أَلا إِنَّهُ الْمُنْتَقِمُ مِنَ الظّالِمینَ، أَلا إِنَّهُ فاتِحُ الْحُصُونِ وَهادِمُها، أَلا إِنَّهُ غالِبُ کُلِّ قَبیلَهٍ مِنْ أَهْلِ الشِّرْکِ وَهادیها.
(آگاه باشید! همانا آخرین امام، قائم مهدی از ماست. هان! او بر تمامی ادیان چیره خواهد بود، هشدار! که اوست انتقام گیرنده از ستمکاران، هشدار! که اوست فاتح دژها و منهدم کننده ی آنها، هشدار! که اوست چیره بر تمامی قبایل مشرکان و راهنمای آنان.)، این وعده های خدا و پیامبرش می باشد که صد در صد محقق می شود، خود را برای ظهور حضرت مهیا کنید.

وی با اشاره به آیه ۶۱ سوره آل عمران، تصریح کرد: یکی از وقایع مهم تاریخ اسلام مباهله می باشد، که هم حقانیت اسلام و هم جایگاه رفیع اهل بیت علیهم السلام و بخصوص حضرت امیرالمومنین علیه السلام را می رساند. وی با تاکید بر فراز “أَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَکُمْ” افزود: قرآن حضرت امیرالمومنین علیه السلام را بعنوان نفس و جان پیامبر معرفی می کند، که پیامبر (ص) با خود به مباهله آورد، اکنون این سوال مطرح است، در عصر حاضر جان پیامبر (ص) کیست؟ امروز جان پیامبر (ص) حضرت امام زمان (عج) است.

جشن ایام امامت و ولایت (غدیر تا مباهله)

جشن ایام امامت و ولایت (غدیر تا مباهله)

جشن ایام امامت و ولایت (غدیر تا مباهله)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا