اخبارخراسان رضوی

جشن عید بیعت همزمان با آغاز سال تحصیلی در مدرسه مطهره مشهد

جشن عید بیعت با ویژه برنامه پرده خوانی مهدوی همزمان با آغاز سال تحصیلی در مدرسه مطهره مشهد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، جشن عید بیعت همزمان با آغاز سال تحصیلی در مدرسه مطهره ناحیه یک آموزش و پرورش استان خراسان رضوی همراه با ویژه برنامه پرده خوانی برگزار شد.

فاطمه طلابکی کارشناس مهدوی در این مراسم به ویژه برنامه پرده خوانی و هم خوانی سرود بیعت می کنم پرداخت.

پیش پرده خوانی و منقبت خوانی و موضوعاتی از پرده با رویکرد اهمیت نقش زنان در وقایع مهدوی اجرا شد و از نقش نرجس خاتون بعنوان مادر موعود موجود و حکیمه خاتون بعنوان استاد معارف مادر امام زمان(عج) و قابله و شاهد ولادت حضرت و راوی این ماجرای تاریخی و الهی، تا نقش زنان در زمینه سازی و سپاه یاران حضرت در هنگامه ظهور بیان شد.

روایت دو مورد از علائم حتمی ظهور و تأکید بر شرط مهم تحقق دولت توحید و عدالت جهانی که همان تلاش خود مردم برای آمادگی و بستر سازی این وعده الهی است و بیان اهمیت بزرگداشت نهم ربیع بعنوان عید بیعت و اشاره به نقد برنامه های خرافی جریانات انحرافی در این زمینه از دیگر معارف پرده خوانی بود.

قابل ذکر است که فاطمه پرویان از کارشناسان بنیاد استان در این مدرسه به برگزاری سلسله جلسات مهدوی همت گمارده است وی با موضوعاتی چون شرایط ظهور، وظایف منتظران، مهربانی امام، زیبایی های ظهور، پرسش پاسخ مهدوی برای پایه های هفتم و هشتم و نهم در قالب ۳۰ جلسه آموزشی به بیان معارف امامت و مهدویت پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا