آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای مهدویت شهرستان ورزقان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای مهدویت شهرستان ورزقان با حضور حجت الاسلام فضلی امام جمعه شهرستان ورزقان، حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان، نعمتی فرماندار شهرستان ورزقان و سایر اعضای شورا، روز پنجشنبه بیست و پنجم آبان ماه در فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام فضلی با اشاره به ضرورت مباحث مهدویت در جامعه، گفت: مباحث مهدویت دامنه گسترده ای دارد، که همتی بلند می طلبد تا این مباحث در مجامع علمی و بین مردم تبین شود، چرا که اگر این مباحث با شیوه ها و راهکارهای متنوع برای سنین و قشرهای مختلف تبین شود خیلی از آسیب های اجتماعی و ناملایمت های روحی و روانی جامعه برطرف می شود.

حجت الاسلام آقاجانی با تاکید بر دوره های آموزشی بنیاد مهدویت استان، گفت: برای اینکه ما در زمینه سازی ظهور موفق عمل کنیم باید برنامه ی دقیق و متناسب با موقعیت زمانی و مکانی داشته باشیم، برای همین منظور بنیاد مهدویت استان با برگزاری دوره های تربیت مربی کودک و نوجوان با همکاری دبیران در سراسر استان و برنامه سه شنبه های مهدوی فعالیت می کند که امیدواریم با همکاری دبیر مهدویت در این شهرستان هم بتوانیم به مسئله مهدویت بیشتر پرداخت کنیم. وی با اشاره به تفاهم نامه های ستاد با ادارات، سازمان ها و نهادها، افزود: با تلاش کنیم با همکاری و هماهنگی این تفاهم نامه ها بخصوص آموزش و پرورش که مورد تاکید حجت الاسلام قرائتی است اجرایی شود و قصوری در برنامکه ها نباشد.

نعمتی با بیان ضرورت کار فرهنگی، گفت: ما در مقابل هجمه های دشمنان اسلام باید به مسائل فرهنگی بویژه نماز و مهدویت که انسان ساز و جامعه ساز است توجه بیشتری داشته باشیم، چرا که هر وقت در جامعه به مسائل فرهنگی و مهدویت توجه شده آسیب های فرهنگی و اجتماعی به حداقل رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا