آذربایجان شرقیاخبار

جلسه مسئولین فرهنگی استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان آذربایجان شرقی، جلسه مسئولین فرهنگی استان با حضور آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم تبریز، حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان و سایر مسئولین، روز دوشنبه بیست هفتم تیر ماه در بیت امام جمعه برگزار شد.

آیت الله آل هاشم با تسلیت فرا رسید ایام عزاداری حضرت امام حسین علیه السلام، گفت: از هیئات مذهبی تشکر می کنیم که ایام مباهله را عزیز شمرده و عزادرای را بعد از مباهله شروع کردند.

وی با تاکید بر اقامه عزای حضرت سیدالشهداء علیه السلام افزود: درست است که عزاداری برای امام حسین علیه السلام مستحب است، این دلیل نمی شود که ما هر طور و هر زمان که بخواهیم عزاداری کنیم، باید کاری نکنیم که باعث آزار و اذیت مردم باشد، مخصوصا گاهی شب تا دیر وقت عزاداری می شود، علاوه بر این که موجب اذیت می شود باعث می شود برای انجام واجبات مخصوصا نماز کسالت داشته باشیم.

حجت الاسلام آقاجانی با تسلیت فرا رسیدن ایام عزای امام حسین علیه السلام، با تاکید بر اهداف قیام حضرت سید الشهداء علیه السلام، گفت: ما باید هیئت های مذهبی را مدیریت کنیم تا در وقت اذان و نماز عزاداری را تعطیل کرده و نماز اقامه کنند چرا که امام حسین علیه السلام بخاطر نماز و دین به شهادت رسید.

وی با اشاره به مشترکات قیام امام حسین علیه السلام و امام زمان (عج)، افزود: سازمان تبلیغات، شورای هیئات مذهبی و کانون های مداحان، برای سخنرانان و مداحان محتوای مهدوی بدهند، این ایام بهترین فرصت برای جهاد تبین و معرفی امام حی به جوانان و نوجوانان است. چرا که حضرت امام خمینی (ره) می فرمودند: ظهور حضرت امام زمان (عج) امتداد عاشورا و کربلاست.

جلسه مسئولین فرهنگی استان آذربایجان شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا