اخبارکرمانشاه

جلسه هماهنگی امضا تفاهم نامه بنیاد استان کرمانشاه با بسیج اصناف

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، جلسه هماهنگی فی ما بین بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان و بسیج اصناف استان کرمانشاه در روز پنج شنبه یازدهم آبان ماه برگزار گردید.

سرهنگ کرمی مسئول بسیج اصناف با اشاره به نیاز اصناف استان به آموزش مهدوی و سرلوحه قراردادن نگاه مهدوی در کسب و کار، گفت: برگزاری کارگاه با موضوع مهدوی برای اصناف در فواصل مختلف و بصورت منظم باعث پیشرفت در کسب و همچنین برکت روز افزون خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در کرمانشاه حدود پنجاه صنف مشغول به فعالیت می باشند گفت: آموزش اصناف مختلف در حوزه مهدویت بسیار می تواند راهگشا و دارای آثار مثبت بسیاری باشد. و مقرر شد این جلسه پیش نشستی برای تشکیل جلسات آتی باشد و هم اینکه در جلسه بعدی به لطف خداوند تفاهم نامه حاضر و امضاء گردد.

در این جلسه معراجی، حسینی و نظارتی نژاد از اعضای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. و نیز مقرر شد که بسیج اصناف با همکاری اتاق بازرگانی و همچنین سازمان صمت کارگاه هایی را در خصوص مهدویت با همکاری بنیاد برگزار نمایند.

معراجی به نقل از حجت الاسلام میرباقری گفت: نگاه ما به جامعه موعود با مکاتب دیگر متفاوت است. آرمان جامعه موعود آنها، غیر از آرمان جامعه ماست؛ اعتقادی که ما را به انتظار می رساند، اعتقاد به یک جامعه ای است که بر محور ولایت ولی خدا شکل می گیرد و همه شئونش آهنگ توحید دارد. اندیشه ولایی که مکتب تشیع ارائه می کند اندیشه ای است که همه مناسبات زندگی بشر را پوشش می دهد.

وی ادامه داد: اکنون دشمن نمی گوید که ما می خواهیم حقوق شما را ضایع کنیم و منافع شما را از بین ببریم. می گوید ما طرفدار آزادی، دموکراسی، حقوق بشر هستیم. این مقاومت جبهه حق است که او را مجبور می کند شمشیر را از رو ببندد و نقاب را کنار بزند. اگر مقاومت جبهه حق نباشد، دستگاه باطل خودش را نشان نمی دهد. یوم الحسین به خاطر این است که مقاومت حضرت مقاومتی بی حد و حصر است. این مقاومت موجب شده دستگاه ابلیس و دستگاه شیاطینی که همراه ابلیس بودند، باطن خودشان را آشکار کنند و همه رذایل اخلاقی را بروز دهند. پس در این جنگ، مکارم اخلاق بر رذایل اخلاقی پیروز شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا