اخباریزد

جلسه تبادل نظر با رئیس حوزه علمیه اتباع شیعه افغانستان یزد برگزار شد

مدیر بنیاد با رئیس حوزه علمیه اتباع شیعه افغانستان یزد در جهت همکاری در برگزاری دوره تربیت مربی ویژه اتباع شیعه افغانستان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، مدیر بنیاد استان با رئیس حوزه علمیه اتباع شیعه افغانستان یزد در روز دوشنبه بیست و چهارم مهرماه در محل بنیاد دیدار کردند.

محمود رستگاری مدیر بنیاد استان ضمن خیر مقدم به رئیس حوزه علمیه اتباع شیعه افغانستان، به سابقه تأسیس بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد و فعالیت‌های این بنیاد اشاره کرد.

محمود رستگاری گفت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد در کلیه سطوح آموزشی و تحصیلی دارای برنامه و دوره‌های جامع با محوریت مهدویت ویژه دانش آموزان و دانشجویان است که به شیوه‌های مختلف در مدارس آموزش و پرورش و دانشگاه‌های استان اجرا می شود.

وی افزود: این بنیاد در مناسبت‌های ویژه جشن‌های نیمه شعبان و نهم ربیع الأول، آغاز امامت امام زمان(عج)، با ارائه لیست برنامه‌های پیشنهادی به مسئولین و متولیان مساجد و هیأت‌ها، گام مهمی در سازماندهی این مراسمات برداشته است.

دبیر شورای سیاستگذاری فعالیت‌های مهدوی استان گفت: پیش بینی، بررسی و تصویب برنامه‌های سالیانه مهدویت یزد هرساله در جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان به ریاست آیت الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد و با حضور اعضاء و مدعوین انجام می‌شود.

رستگاری ضمن دعوت از مدیریت حوزه اتباع برای شرکت در جلسه آتی شورای سیاستگذاری فعالیت‌های مهدوی استان، گفت: بررسی وضعیت اتباع شیعه افغانستانی و چگونگی تعامل با این بنیاد باید در اولویت قرار گیرد.

حجت الاسلام هاشمی نژاد رئیس حوزه علمیه اتباع شیعه افغانستان (مدرسه علمیه پیامبر اعظم(ص) یزد) ضمن اشاره به آمار و وضعیت کلی این حوزه، گفت: ما هم اکنون ۷۰ طلبه شیعه افغان داریم که تعدادی از آن ها در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اند و همچنین اعلام آمادگی می کنیم تا برای طلبه های مشغول به تحصیل دوره های مهدویت برگزار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا