کردستان

حضرت فاطمه معصومه(س)ولی نعمت ما ایرانیهاست

 حجت الاسلام سید محمد سادات مدیر بنیاد فرهنگ مهدوی موعود(عج) استان کردستان در گفت وگو با روابط عمومی این بنیاد، ضمن تبریک ولادت باسعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختر اظهار داشت: حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها ولی نعمت ما ایرانیهاست و ایشان علاوه بر شرافت خانوادگی و ذاتی در عرصه های ایمان و عمل سرآمد روزگار خود و دارای معنویت بالا و از علمی سرشار برخوردار بودند . و در اوج ولایت پذیری و دشمن ستیزی رسالت خود را نسبت به ساحت امامان معصوم به بهترین شیوه ادا نموده و در این راه فدا گشتند.

حجت الاسلام سادات خاطرنشان کرد؛ امروز روز دختر می باشد و در عصر کنونی که جاهلیت با چهره جدید و مدرن جلوه گری می کند و در اوج تحقیر و بهره کشی از زنان و ابتذال به سر می‌برد و به دنبال متلاشی نمودن شخصیت بانوان می باشد و تلاش می‌کند تا با قانونمند کردن ارزش های ضد اخلاقی خود به سایر جوامع و فرهنگ‌ها به ویژه مسلمانان فشار وارد سازد توجه به جایگاه دختران و تأسی به سیره بزرگوارانی همچون حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها به عنوان یک الگوی متعالی، داروی شفابخش عصر ما می باشد.

وی در ادامه افزود؛ در فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) که ریشه در وحی و کلام الهی دارد زنان و دختران از جایگاه رفیعی برخوردار هستند و تعابیری زیبا و بلند برای آنان به کار گرفته شده است واژه‌هایی چون ریحانه( گل ) قواریر (بلورها) و حسن (نیکی) و…

مدیر بنیاد فرهنگ مهدوی موعود(عج) استان کردستان تصریح کرد: در روایتی از پیامبر اکرم(ص) نقل شده از مبارکی زن آن است که فرزند نخست او دختر باشد و در روایت دیگری حضرت می فرماید ؛ دختر از بوی بهشت است و دختران را جز مومن کسی دوست ندارد. دختران مایه برکت ،جزء حسنات و سپری در برابر آتش جهنم برای والدین خود می باشند.

حجت‌الاسلام سادات در پایان گفتگو ادامه داد: این روزها که دختران معصوم این وارثان زیبایی خداوند و گل‌های بهشتی در هجوم ناجوانمردانه جنود ابلیس و خناثان عالم می باشند، رسالت مسئولین فرهنگی و آموزشی و به ویژه خانواده ها در صیانت از گل های معصوم در آستانه خزان شدن بسیار سنگین و حیاتی است و این توجه باعث تضمین بقای خانواده ها و تداوم نسل های آینده و تطهیر جامعه از آلودگی‌های اخلاقی و اجتماعی می باشد.

آخرین ویرایش
در ۱۴۰۲/۳/۱ ۱۱:۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا