آذربایجان شرقیاخبار

همایش فصلی دبیران مهدویت شهرستان های آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) آذربایجان شرقی، همایش فصلی دبیران مهدویت شهرستان ها با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر بنیاد استان و حجت الاسلام دژبان معاون فرهنگی بنیاد استان، روز چهارشنبه یکم آذر ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری” در جمهوری اسلامی، هر جا که قرار گرفته‌اید، همان‌جا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید که همه‌ی کارها به شما متوجه است” گفت: مسئولیت پذیر باشید ولی سلیقه ای عمل نکنید، کارهای فرهنگی زیادی هست که باید انجام بشه ولی سعی کنید دستورالعمل هایی که از طرف بنیاد به ما ابلاغ می شود در اولویت قرار بدهید.

وی با تبین آیه ۲۵۶ سوره بقره، افزود: بعضی ها آیه لا اکراه فی الدین را اختیار در انجام واجبات می دانند که این اشتباه بزرگی است، چرا که در ادامه می فرماید” قد تبین الرشد” و در آیه ۱۹ سوره آل عمران خدا تنها اسلام را دین مورد تایید معرفی می کند، پس در ادارات و سازمانها که بعضی ها این شعار را می دهند، باید متوجه شده و اقامه نماز را یک وظیفه شرعی و قانونی خود بداند.

حجت الاسلام دژبان با اشاره به تفاهم نامه آموزش و پرورش با بنیاد مهدویت استان، گفت: ان شاءالله این تفاهم نامه هفته آینده به تمام نواحی استان ابلاغ خواهد شد، که از شهرستان ها پیگیر باشید.

وی با اشاره به دوره های آموزشی عمومی و تخصصی مهدویت، افزود: در این تفاهم نامه دبیران می توانند برای معلمان، مربیان پیش دبستانی و علاقه مندان این دوره ها را با هماهنگی مدیر ناحیه و مدرسه برگزار کنند، که تا به حال شهرستان های میانه، سراب و خدا آفرین در این زمینه موفق بودند.

وی با بیان فرا رسیدن ایام فاطمیه، ادامه داد: ایام فاطمیه فرصت مناسبی است تا ولایت مداری، دفاع و تبعیت از امام زمان، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به مردم تبین کرده و امام زمان (عج) را تبلیغ کنیم.

در پایان پرچمی که مزین به جمله” آجرک الله یا صاحب زمان” بود تقدیم دبیران مهدویت شد.

همایش فصلی دبیران مهدویت شهرستان های آذربایجان شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا