اخبارکرمانشاه

همایش آموزشی سفیران هدایت تمدن ساز ظهور در کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، همایش آموزشی سفیران هدایت تمدن ساز ظهور برگزار شد.

این نشست با موضوع همایش آموزشی سفیران هدایت تمدن ساز ظهور با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسین عفری نژاد توسط معاونت فرهنگی آموزشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه و با همکاری معاونت اجتماعی سپاه کرمانشاه در ساعت ۹ صبح روز سه شنبه بیست و یکم فرودین ماه در سالن همایش شهید بهشتی کرمانشاه برگزار گردید.

حجت الاسلام مسعود احمدی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه در این نشست با اشاره به اهمیت توجه به موضوع مهدویت، گفت: این موضوع آنقدر مهم است که باید در اولویت فکری مدیران استان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در حوزه مهدویت پاسخگویی به شبهات جامعه به خصوص جوانان باید در برنامه جدی قرار بگیرد، گفت: باید شبهات مرتبط با این موضوع جمع آوری و پاسخگویی مناسب به این شبهات داشته باشیم.

احمدی اشاره ای هم به اهمیت کار کردن در فضای مجازی داشت و گفت: امروز اسلحه دشمن فضای مجازی است و ما در این زمینه عقب افتادگی هایی داریم که برای جبران آنها باید هزینه کنیم.

سپس سرهنگ غلامعلی یاربیگی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه گفت: با توجه به پیچیدگی های تهاجم فرهنگی و جنگ ترکیبی دشمن و حضور فعالانه دشمن در فضای مجازی، امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم ترین اصول در مقابله هوشمندانه با جنگ ترکیبی دشمن محسوب می شود و توانمندسازی و آموزش سفیران هدایت به عنوان ارشادگران مردمی و سایر گروه های فعال در عرصه امر به معروف مانند گروه های مطالبه گری و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر مساجد و محلات به عنوان اولویت با همکاری نهادهای ذیربط و گروه های جهادی و مردمی دنبال می گردد تلاش می‌کنیم برنامه سفیران هدایت ظهور بسیج با مشارکت خود مردم و گروه های فعال مردمی اجرا شوند.

پس از آن سرهنگ حسین رجبی نژاد معاونت اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه عنوان داشت: برای احیاء دو واجب فراموش شده و مظلوم امر به معروف و نهی از منکر برنامه های متنوعی در رده های بسیج در حال اجراست. سفیران هدایت با راهبری شورای امر به معروف و نهی از منکر پایگاه های مقاومت بسیج مساجد و محلات اقدام به هدایتگری و ایجاد تحول فکری و عملی در افراد قبح شکن و مروج منکرات در محلات می نمایند. و یکی از پیامدهای این طرح می تواند کاهش جرم و جنایت و ارتکاب محرمات و گناهان علنی باشد.

و در پایان نیز حجت الاسلام والمسلمین علی کشوری شروع به تدریس نمود و با اشاره به کیفیت و کمیت دوره های مهدوی گفت: برگزاری دوره های مهدویت در استان ها علاوه بر اینکه باعث ایجاد شوق و شور و شناخت انتظار در افراد می شود، زمینه ساز ظهور نیز خواهد بود.

وی اشاره ای نیز به تربیت مربیان مهدوی داشت و با بیان محورهای تدریس در این دوره ها، افزود: سر فصل هایی که در این دوره ها مربی یاد می گیرد، ضرورت مباحث مهدویت، انتظار، غیبت، مهدویت در قران، تربیت مهدوی، علایم ظهور، و وظایف شیعیان در آخرالزمان، که تدریس و تشکیل جلسات بر مبنای شناخت انتظار و علائم ظهور انجام می شود.

وی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مهدویت در تاریخ بیست و یکم بهمن هزار و سیصد و هشتاد و دو، گفت: در مورد ارتباط با امام زمان(عج)، رهبر انقلاب بر توسل و رابطه قلبی و معنوی تأکید کرده و لازم و مستحسن بودنِ رابطه‌ى قلبى و معنوى بین آحاد مردم و امام زمان(عج) و خوب و لازم بودنِ توسل به امام زمان(عج) و انس معنوى با آن حضرت را خاطرنشان نموده و توسل به ولى‌اللَّه الاعظم ارواحنا فداه و ارتباط قلبى با آن حضرت را جزو وظایف مسلمانان برشمرده‌اند.

از دیدگاه رهبر انقلاب، راهِ ارتباط با حضرت مهدی(عج)، تهذیب نفس و صفای نفس است. به فرموده ایشان: «بزرگى مى‌گفت کسى به من مراجعه کرده و پرسیده چه کار کنم که خدمت حضرت برسم؟ من به او گفتم؛ شما اگر به واجبات عمل و از محرّمات اجتناب کنید و کمى مراقب خودتان باشید، حضرت پیش شما مى‌آیند؛ شما لازم نیست زحمت بکشید و پیش حضرت بروید. راهى که براى انتفاع از آن بزرگوار پیش پاى ما گذاشته‌اند، راه ِ تهذیب نفس است. این ارتباط برقرار کردن‌ها هم با صفاى نفس کاملاً میسّر و آسان خواهد شد. صفاى نفس هم با همین عمل به واجبات، اجتناب از گناهان، آلوده نکردن خود، آلوده نشدن و مراقبت به دست مى‌آید.»

این همایش با استقبال زیاد شرکت کنندگان که همگی از دانشجویان و بانوان فعال اجتماعی بودند برگزار شد و اکثر اعضاء مطالبه تشکیل مجدد نشست هایی از این دست را داشتند.

در پایان این همایش، توسط حجت الاسلام والمسلمین مسعود احمدی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه، سرهنگ غلامعلی یاربیگی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه، سرهنگ رجبی نژاد معاون اجتماعی سپاه کرمانشاه و خانم اسمعیل نژاد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمانشاه از نفرات برگزیده دوره های مهدوی تقدیر بعمل آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا