آذربایجان شرقیاخبارگفتگوها

گفتگو با مهدی یار کار آفرین که تمام دغدغه اش امام زمان (عج) است

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، عذرا مختارپور کار آفرین مهدوی، در گفتگو با روابط عمومی از دغدغه اش، که بتوانم قدمی هرچند کوچک در راه امام زمان(عج) بردارم و برای ظهورش هر کاری از دستم می آید انجام دهم، خبر داد.

مختارپور با اشاره به ریشه های علاقه مندی خود به معارف دینی و مهدوی، گفت: از کودکی عشق به امام زمان داشتم مادرم نیز فرهنگی بودند و در دامان مادرم پرورش یافتم که ایشون معارفی در مورد ابنیاء و ائمه در قالب داستان و .. به من می آموختند، بخاطر شاغل بودن مادرم اکثر زمان کودکی خود را پیش مادرم بزرگ بودم و چون ایشان زنی مومنه و دیندار بودند در شکل گیری اعتقادات من خیلی اثر گذار بودند و من از ۳ سالگی بصورت غیر مستقیم با مسائل دینی آشنا شدم.

وی به چگونگی آشنایی خود با بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل لله فرجه استان، افزود: طی سفری که به قم داشتم به بنیاد مهدویت قم مراجعه کردم. در ذهن من این بود که کار مهدوی را در تبریز شروع کنم و نمی دونستم در تبریز بنیاد مهدویتی هست. در آنجا پرس و جو کردم و شماره حاج آقای آقاجانی را دادند. وقتی به حضورشان رسیدم از قبل برنامه هایی داشتم که تقدیم ایشان کردم و ایشان استقبال کردند. قبل از آشنایی با بنیاد مهدویت استان قصد داشتم با مجموعه مصاف همکاری کنم و شعبه ای از مصاف را در تبریز ایجاد کنم و فعالیت های مهدوی را شروع کنم. وقتی متوجه شدم بنیاد مهدویت در تبریز فعال است با خود گفتم مهم این است که برنامه های مهدوی اجرا کنیم.

این کار آفرین مهدوی در جواب سوال چه برنامه هایی را در زمینه مهدویت شروع کردید و چه ثمراتی داشته است؟ تصریح کرد: اولین برنامه مهدوی جمعه های انتظار بود که در کنار مزار شهدا هر هفته جمعه ها با احسان بصورت محدود شروع کردیم و بعد به هزار نفر رسید دوستانم خیلی همکاری داشتند و من هدفم این بود که بچه هایی که از لحاظ حجاب و اعتقادات ضعیف هستند را جذب کنم. افراد بی حجابی که برای فعالیت مهدوی مراجعه می کردند به مرور وضعیتشان عوض شد و با حجاب شدند. خوشبختانه خیلی ها متحول و با حجاب شدند. هم عشق به شهدا و هم عشق به امام زمان عجل الله فرجه پیدا کردند.
بدون شک هرکس در این راه قدم بر می دارد امام زمان از او دستگیری می کند. بخاطر اینکه کودک و نوجوان و حتی جوانان روح شان پاک هست و ما اگر بتوانیم درست و به اندازه روی آنها کار کنیم نتیجه می گیریم حتی طی آن برنامه‌های که به بنیاد تقدیم کردم قصد داشتیم مدارسی دایر کنیم تا کار آفرینی کنیم و بچه ها بتوانند بعد از فارغ التحصیلی برای خود شغلی داشته باشند و مبنای این مدارس انتقال و ترویج معارف مهدوی باشد.
از قدیم گفتن : با خدا باش و پادشاهی کن. به نظر حقیر اگه عشق امام زمان وارد قلب انسان شود و آدم از صمیم دل عاشق امام زمان بشود کارها درست می شود و همه زمینه ها برای آدم فراهم می شود و آقا نمی گذارند انسان تنها بماند و خودشون راهنمایی می کنند .
اینکه ما بتوانیم خانواده مهدوی داشته باشیم خیلی مهم است. خانواده ای که با ایمان باشد و فرزندی هم که در این خانه پرورش پیدا می کند با همین ذهنیت و ایمان و اعتقاد قوی و با آموزش های بعدی که روی بچه هایمان انجام داده می شود باعث می شود فرهنگ مهدوی در جامعه گسترش پیدا کند.

وی با بیان کارهای انجام شده و برنامه های در دستور کار در حوزه مهدویت ادامه داد: برنامه دیگر برای بچه های زیر ۱۸ سالی که در زندان عمر خود را سپری می کنند؛ تا هم معارف مهدوی را ترویج دهیم و هم بتوانیم شغلی برای آنان ایجاد کنیم. چرا که این قشر، قشر آسیب دیده جامعه هستند و بعد از آزادی از زندان کسی تمایل به کار دادن به آنان نیست و این قطعا روی روحیه انان اثر گذار است و باعث می شود بچه ها بیشتر به سمت خلاف بروند. بنده تصمیم دارم در کانون تربیت، یک سری کلاس های اعتقادی و فرهنگی و کار آفرینی( که یکی از رشته های بنده گرافیک است که خود می توانم به بچه ها آموزش بدهم) آموزش دهم یعنی علاوه بر جنبه کار آفرینی روی اعتقادات آنها هم کار کنیم چون این دو مکمل همدیگر هستند یعنی اگر یک نفر ذهنیتش مثبت باشد ولی از نظر اعتقادی جنبه مثبتی نداشته باشد به آن هدف که پروردگار در نظر دارد نخواهد رسید.

وی در سخنان پایانی خود، گفت: دوست دارم بگویم بنده کارگاهی که دارم وقتی شخصی وارد آن می شود اولین چیزی که نظر او را جلب می کند پرچم بزرگی است که نوشته شده این خانه در انتظار مهدی فاطمه است. ما هرچه داریم جسمی و روحی و مالی فدای امام زمان است و تلاش مان این هست که بتوانیم قدمی هرچند کوچک در راه آقا برداریم. و برای ظهورش هر کاری از دستمان می آید انجام دهیم و دوست دارم مومنین مرا دعا نمایند تا در این جهت رضایت مولایمان را جلب نمایم‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا