اخبارخراسان رضوی

قلمروی مهدویت همه زندگی ما را شامل می شود

حجت الاسلام و المسلمین موسوی نسب در جمع فرهنگیان: قلمروی مهدویت همه زندگی ما را شامل میشود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین موسوی نسب مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی در جمع فرهنگیان و دانش آموزان حاضر در دومین دوره کارگاه آموزشی جمعه‌های مهدوی که در روز هفدهم آذرماه در مصلی پارک لاله مشهد برگزار شد، به موضوع منبع شناسی معارف مهدویت پرداخت.

با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی و مشارکت هیئت متوسلین به امام رضا(ع) برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی نسب ضمن بیان اهمیت و گستردگی معارف ناب امامت و مهدویت گفت: قلمروی مهدویت همه زندگی ما را شامل می شود و مهدویت اقیانوس بدون ساحل و از عمقی بی نهایت بهره مند است.

وی یکی از رسالتهای مهم فرهنگیان را معرفت و معرفی صحیح و عالمانه امام حی به دانش آموزان دانست و افزود: معرفت به مهدویت نیازمند آگاهی به منابع و ماخذ معتبر مهدویت است، مهدویت را باید از سرچشمه وحی و حاملان وحی دریافت کرد.

این استاد و نویسنده مهدویت در ادامه به معرفی کتب مرجع و مادر در موضوع مهدویت، کتب موضوعی امام مهدی در قرآن، کتب موضوعی امام مهدی در روایات، کتب موضوعی امام مهدی در اهل سنت، کتب موضوعی ادعیه و زیارات، کتب موضوعی مهدویت در ادیان و مذاهب اسلامی، کتب موضوعی غرب و مهدویت، نواب عام و ولایت فقیه، خانوده مهدوی، علائم و شرایط و فرقه ها و کتب موضوعی رابطه محرم و مهدویت پرداخت.

موسوی نسب در ادامه به معرفی کتب عمومی و درسنامه ای، اشعار مهدوی، نرم افزارهای مهدوی، مراکز مهم مهدویت در کشور همراه با سایت و سایت های معتبر و علمی در زمینه مهدویت پرداخت و توضیحاتی داد. وی کتب مهدوی ویژه کودکان، کتب مهدوی ویژه نوجوان و کتب مهدوی بصورت پرسش و پاسخ را معرفی نمود و برای استفاده در جمع دانش آموزان مناسب دانست.

در این جلسه ۴۸ جایزه به دانش آموزان حاضر در مراسم جمعه های مهدوی اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا