اخبار

گردهمایی سراسری فعالین مهدویت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، گردهمایی سراسری فعالین مهدویت با حضور مربیان مهدویت، معاونین فرهنگی و آموزشی و مسئولین روابط عمومی استانهای کشور در دوازدهم و سیزدهم مرداد ماه به مدت دو روز در مجتمع یاوران مهدی موعود(عج) قم – جمکران برگزار شد.

این جلسه با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران فرهنگی و روابط عمومی بنیاد مرکز و مدیر مرکز تخصصی مهدویت و با پیام تصویری حجت الاسلام والمسلمین قرائتی همراه بود.

 

حجت الاسلام متوسل مدیرعامل بنیاد در این گردهمایی با تاکید بر استفاده از روایات روشن و بدون شبهه برای مخاطبین، گفت: با استفاده از روایات محکم می توانیم ایمان مردم را تقویت کنیم.

وی افزود: در مواجهه با روایات متشابه برای رفع شبهات با اساتید بنیاد ارتباط داشته باشید. مدیر عامل بنیاد با اشاره به ضرورت فهم دقیق معنای روایات، گفت: کار مربی و معلم سخت است و نمی تواند مطابق میل خود تفسیر به رای داشته باشد.

وی تصریح کرد: در خصوص دین به همان میزان که مسئولیت تبلیغ را داریم، مسئولیت امانتداری در حفظ دین هم داریم.

برگزاری جلسات تخصصی فرهنگی و آموزشی مهدویت، جلسات آموزشی روابط عمومی، حضور و سخنرانی اساتید برجسته مرکز تخصصی مهدویت در بخشهای کودکان و نوجوانان و جوانان، از دیگر موضوعات این گردهمایی بود.

انتقال معارف مهدوی با شیوه تفکر خلاق و اکتشافی، کارکردهای مهدویت در امیدواری به آینده، مهارت ها و راهکارهای تربیت مهدوی، اقتضائات فعالیت های فرهنگی و آموزشی مهدوی برای نوجوانان، تربیت نوجوان در عصر رسانه از محورهای مورد بحث در روز نخست این گردهمایی بود.

در روز جمعه و دومین روز از گردهمایی فعالان مهدویت، راهکارهای تعمیق باورهای مهدوی با توجه به خصوصیات دوره نوجوانی، روانشناسی نوجوان، مخاطب شناسی و ارتباط موثر، با حضور استادان و کارشناسان به بحث و بررسی گذاشته شد. زیارت مسجد مقدس جمکران و بازدید از نمایشگاه این مکان مقدس از دیگر فعالیت های دومین روز گردهمایی بود.

گفتنی است، شرکت کنندگان برای دریافت گواهینامه دوره باید در آزمون پایانی شرکت کنند و در صورت کسب حدنصاب گواهینامه به آنها اهدا می شود.

۲ دیدگاه

  1. سلام و خداقوت
    متأسفانه اطلاعیه دوره رو خیلی دیر دیدم و نتونستم در دوره شرکت کنم، می خواستم بدونم راهی برای دریافت فایل های دوره هست یا نه؟
    ما پیش دبستانی مهدوی داریم و در این زمینه فعالیم و این محتواها خیلی می تونه برامون مفید باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا