آذربایجان شرقیاخبار

انتظار یعنی زمینه سازی و زمینه سازی هم با فعالیت محقق می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان آذربایجان شرقی، نشست بررسی آسیب های مهدویت و انتظار با حضور دکتر طاهری رئیس بنیاد ایرانشناسی، سید موسوی از اساتید بومی بنیاد مهدویت و حجت الاسلام دژبان کارشناس آموزشی بنیاد مهدویت استان، روز چهارشنبه نهم اسفند ماه در بنیاد ایرانشناسی تبریز برگزار شد.

طاهری ضمن معرفی بنیاد ایرانشناسی با اشاره به اهمیت موضوع مهدویت، گفت: بنده در زمینه مهدویت تخصصی ندارم ولی بعنوان یک شیعه علاقه مند به مباحث مهدویت هستم، و اگر کسی سوال کند چرا بنیاد ایرانشناسی به موضوع مهدویت ورود کرده؟ در جواب خواهم گفت که ایران جدا از تشیع نیست و هر دو در مصداق یکی هستند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به علاقه و محبت عامه مردم به حضرت ولیعصر (عج)، گفت: درست است محبت امام زمان(عج) در قلب عامه مردم است ولی باید از آسیب هایی که در این زمینه است غافل نباشیم، یکی از آسیب ها در بحث انتظار است، برخی انتظار را در نشستن در گوشه ای و چشم دوختن به راه را معنی می کنند، که این صحیح نیست، بلکه معنای انتظار در موضوع مهدویت فعالیت همه جانبه با تمام توان است، یعنی هر کسی به اندازه اعتقاد و شدت انتظارش فعالیت می کند، انتظار یعنی زمینه سازی و زمینه سازی هم با فعالیت محقق می شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از آسیب ها تطبیق نشانه های ظهور است، که هر کسی مسائل روز را با نشانه های عصر ظهور تطبیق می کند، که در این زمینه هم باید خیلی دقت شود. هر تطبیقی درست نیست.

در پایان از نشریه پناه عالم که به همت آقای کبیر و مساعدت های مردمی چاپ می شود، به همراه استاد هاشمیان محقق و نسخه شناس معرف آذربایجان، رو نمایی شد. در این نشریه مقاله ای از استاد هاشمیان در موضوع تاریخ جشن های نیمه شعبان در ایران به چاپ رسیده است.

آسیب شناسی مهدویت در بنیاد ایران شناسی

آسیب شناسی مهدویت در بنیاد ایران شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا