آذربایجان شرقیاخبار

انقلاب جهانی امام زمان(عج) با یک انقلاب علمی شروع می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان آذربایجان شرقی، مراسم افتتاحیه سال تحصیلی حوزه علمیه شهرستان بناب، با حضور آیت الله آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز روز شنبه هیجدهم شهریور ماه برگزار شد.

آیت الله آل هاشم با تاکید بر فرا گیری شبانه روزی علم در حوزه های علمیه، گفت: حوزه جای اندیشه های بزرگ است، علم و اندیشه است که باید نیازهای امروز جامعه را پاسخ دهد، حجم عظیم تولیدات حوزوی نشان دهنده زندگی و پویایی در حوزه های علمیه است حوزه جای پرورش انسانهای بزرگ، مهذب و اخلاقی است.
وی با اشاره انقلاب جهانی حضرت ولیعصر(عج) افزود: انقلاب جهانی امام زمان(عج) با یک انقلاب علمی شروع می شود و مغزها و عقل ها در آن زمان کامل می شود و علم و دانش گسترش می یابد، چرا که هیچ انقلاب و تحولی بدون یک تحول علمی ممکن نیست، مشکلات اخلاقی و راهبردی جامعه نیز بدون علم و دانش قابل حل نمی باشد.
وی با تاکید بر به روز بودن حوزه های علمیه ادامه داد: فقه سنتی باید حفظ شود، ولی برنامه های حوزه باید بروز باشد، یعنی مسایل فقهی، مسایل روز را مطرح کنند که مبتلابه جامعه بوده و به درد جامعه امروز بخورد.

وی ادامه داد: امروز در حوزه کلام و فلسفه با پرسش ها و دامنه های مهم و جدیدی مواجه هستیم که باید علاوه بر صیانت از مبانی کلامی پیشین و تعمیق آن، به کلام های نو و ناظر به عرصه های جدید نیز ورود نماییم چراکه چرخ تحول علوم فلسفی و کلامی دائما در حال حرکت است و از حوزه علمیه انتظار می رود تمامی تطورات فکری و فلسفی ر ا دائما رصد نماید و به عنوان نظریه های که باید مورد توجه قرار گیرد، به آنها بپردازد.

افتتاحیه سال تحصیلی حوزه علمیه شهرستان بناب

افتتاحیه سال تحصیلی حوزه علمیه شهرستان بناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا